• ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY W DNI MATUR

• W dniach 04.05 - 07.05. w godz. 8:00 - 13:00 na terenie szkoły mogą przebywać wyłącznie nauczyciele z zespołów nadzorujących egzaminy maturalne oraz absolwenci zdający te egzaminy. Wszelkie sprawy należy załatwiać drogą telefoniczną - 22 27 71 416 lub mailowo - zs12@edu.um.warszawa.pl

• 24-26.04.2021 – Projekt Erasmus+

• Weekend upłynął na realizacji programu kulturowego. Te wspaniałe widoki, które widzicie na zdjęciach to Meteory. Wysokie ma 500 metrów skały, na których usytuowano 24 monastyry. Część z nich ciągle funkcjonuje i jest dostępna dla zwiedzających. Miejsce monumentalne, robiące piorunujące wrażenie. A z ciekawostek popkulturowych to tutaj pojawił się Roger Moore w roli Jamesa Bonda oraz co może bardziej na czasie to właśnie tu kręcono ujęcia do Gry o Tron (a no i oczywiście ekipa z ZS12 też tu ostatnio była)

Natomiast poniedziałek to powrót do pracy. Logistycy odwiedzili chłodnie żywności i kontynuowali zadania związane z procesami magazynowymi. Natomiast turyści skupili się na pilotażu, obsłudze imprez turystycznych oraz informacji turystycznej.

Projekt pt. „Mobilność zawodowa gwarancją przyszłego sukcesu”, nr. 2020-1-PL01-KA102-078250, finansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe

• Praktyki zawodowe w Biurze Podróży "KORNELUK"

• Nasze uczenniice technikum turystycznego realizujące praktyki w zaprzyjaźnionym Biurze Usług Turystycznych "KORNELUK" uczestniczyły w wycieczce Nordic Walking z Rembertowską Akademią Seniora, po rezerwacie florystycznym Kawęczyn. Udział w akcji "Sprzątanie Świata" i trochę historii też było. Dzisiejszy dzień był namiastką nauki jak prowadzić wycieczkę wcielając się w rolę przewodnika i organizatora.

Dziękujemy Panu Leszkowi Kornelukowi za zorganizowanie ciekawych zajęć :)

• 23.04.2021 – Projekt Erasmus+

• Dziś z ciekawszych punktów: logistycy odwiedzili hurtownie napojów wszelakich. Oczywiście bez sporych zakupów się nie obyło. Poza tym dzień zajęły im zajęcia związane z procesami magazynowymi. Monitorowanie stanów, kontrola terminów przechowywania, optymalizacja przestrzeni czyli w skrócie gospodarka magazynowa. Organizacja turystyki i obsługa turystyczna skupiły się natomiast na opracowywaniu programów imprez turystycznych z uwzględnieniem tras, posiłków, harmonogramu no i oczywiście kwestii logistycznych. Omówiono także metody przewodnictwa turystycznego oraz pilotażu wycieczek zagranicznych.

• 21-22.04.2021 – Projekt Erasmus+

• W ramach pierwszego z tych dni logistycy analizowali dane (czyli ulubiony Excel) oraz WFMag. Turyści zmierzyli się natomiast z tematami określenia formy przedstawiania walorów turystycznych, zagospodarowania turystycznego i dostępności komunikacyjnej regionu. Osobnym tematem było planowanie i organizacji czasu wolnego klientów czyli gości hotelowych.

W drugim dniu grupa logistyków udała się na zajęcia poza hotelem. Wizyta w składzie budowalnym a w nim inwentaryzacja, czynności związane z procesami magazynowymi oraz kontrola stanów zapasów magazynowych. Grupa turystyczna tym razem kontynuowała zajęcia stacjonarne w tym między innymi prowadzenie animacji dla wybranych grup. Turyści zajęli się także opracowaniem i aktualizacją informatorów oraz materiałów promocyjnych.

Dwa pracowite dni, ale humory dopisują !!!

• DZIEŃ DRUGI PRAKTYK ZAGRANICZNYCH

• Poniżej prezentujemy krótką relację zdjęciową z przebiegu praktyk zawodowych :)

• PRAKTYKA ZAWODOWA W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+ ROZPOCZĘTA !!!

• Czterdziestu uczniów z kierunków: logistyka, organizacja turystyki oraz obsługa turystyczna dotarło do miejscowości Leptokaria i hotelu usytuowanego w pobliżu szczytu Olimp. Tym samym olimpijczycy rozpoczęli realizację projektu praktyk zagranicznych.

Cała ekipa poznała ogólne zasady panujące w hotelu, zasady BHP oraz oczywiście wytyczne związane z COVID-19. Każdy zespół nawiązał współpracę z opiekunami praktyk, otrzymał plan zajęć, poznał cele i wytyczne na najbliższe dni. "Jesteśmy pod wrażeniem greckich krajobrazów !!! Jest i będzie fajnie" - mówią uczniowie.

• ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

• Z okazji Świąt Wielkiej Nocy składamy wszystkim odwiedzającym naszą stronę życzenia wiary, nadziei i miłości. Życzymy również, aby te szczególne Święta upłynęły w zdrowiu, a chwile spędzone w gronie najbliższych dodawały otuchy i pozwalały przezwyciężyć wszelkie przeciwności.