• KONKURS "LESELUST"

• Miło nam poinformować, że nasi uczniowie brali udział w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego "Leselust" organizowanym przez Instytut Goethego w Krakowie. Konkurs przebiega dwuetapowo (etap szkolny i finał) i ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży w języku niemieckim. Uczniowie czytają dowolną, wybraną przez siebie  lekturę i dokonują jej recenzji. W etapie szkolnym konkursu najlepszą pracę napisała Zuzanna Skuza z kl. 1AL, która zmierzyła się z ,,Małym Księciem’’ Antoine de Saint-Exupéry’ego i  zajęła 1 miejsce. Kolejne miejsca przypadły: 2 miejsce - Daryna Kharkova i 3 miejsce – Kamil Jura z klasy 1AL. Uczniowie otrzymali dyplomy Instytutu Goethego w Krakowie. Zgodnie z regulaminem najlepsza praca w szkole - recenzja Zuzi  brała udział w etapie finałowym w Krakowie. Niestety nie udało się w tym roku znaleźć w gronie laureatów, ale jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza i umiejętności językowe będą procentowały w przyszłości. Za rok spróbujemy ponownie!

• TERENOWA LEKCJA GEOGRAFII

• Tym razem lekcja geografii w terenie nie tylko dla uczniów technikum z rozszerzeniem geografii, ale również dla klasy sportowej liceum.

• PRAKTYKI LOGISTYKÓW

• Trwają praktyki. Tym razem pozdrawiają logistycy z Castoramy oraz z firmy RIM sp. z o.o. sp. k. Ta ostatnia działa jako niezależna firma zajmująca się obsługą flot samochodowych.

• WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA DO SZCZECINA

• W ubiegłym tygodniu klasa 1AT poleciała na trzydniową wycieczkę do Szczecina. Wycieczka łączyła w sobie przyjemne z pożytecznym, a więc wypoczynek z nauką zawodu organizatora turystyki. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni i w wyśmienitych humorach :)

• PRAKTYKI ZAWODOWE W SUNTAGO PARK OF POLAND

• Cały maj w Technikum nr 12 to czas praktyk zawodowych . Logistycy i turyści już od środy działają poza szkołą. Dzięki licznym partnerom szkoły nie było problemów ze skierowaniami. W kolejnych dniach będziemy oczywiście pokazywać kto, gdzie i co robi. A tymczasem pierwsza transza fotorelacji, tym razem z Suntago. Dziękujemy za zadbanie o naszych uczniów . Udanych praktyk !!!

• UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO KLAS MATURALNYCH

• 29 kwietnia miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego w klasach maturalnych. Były wyróżnienia, podziękowania, a także chwila wspomnień uwiecznione w prezentacji. Na zakończeniu zaśpiewaliśmy wspólnie "to już jest koniec..", ale wszyscy wiemy, że to początek. Początek nowej drogi. Wszystkim życzymy połamania piór na egzaminach maturalnych i spełnienia planów i marzeń w dorosłym życiu.