• Aktualności

      • PODSUMOWANIE PROGRAMU PO WER 2022

      • Oto krótkie podsumowanie programu PO WER :

       W czasie 2-tygodniowej mobilności, realizowanej w okresie 03-14.10.2022, we współpracy z Liceo Scientifico Statale Enrico Fermi w Padwie, udało się przeprowadzić zajęcia:

       - integracyjne i teambuildingowej;

       - językowe (zarówno w zakresie j. angielskiego, jak i włoskiego czy polskiego);

       - sportowe (tak na współpracę, jak i na rywalizację);

       - geograficzno-historyczne;

       - z zakresu wiedzy o społeczeństwie, w tym o relacjach państw członkowskich Unii Europejskiej.

       Znalazł się także czas na dodatkowe zajęcia w pracowni chemicznej czy też zajęcia z służące rozwojowi poczucia przedsiębiorczości i kreatywności młodych ludzi.

       Jeśli chodzi o wycieczki, to nasza grupa zwiedziła zarówno najbliższe otoczenie, a w tym m.in. Padwę, Abano Terme czy Arqua Petrarca, a także nieco dalsze ośrodki włoskiej kultury - Chioggię, Wenecję oraz Weronę czy Sirmione, znajdujące się nad Jeziorem Garda.

       Całość została zwieńczona podsumowaniem, ewaluację oraz ceremonią wręczenia certyfikatów, które nasi uczniowie mogą dołączyć do swojego portfolio

       Z niecierpliwością czekamy na kolejną możliwość związaną z realizacją działań europejskich! A to już w przyszłym roku, kiedy to nasi uczniowie wybiorą się do Włoch, aby realizować zagraniczne praktyki zawodowe w ramach Programu Erasmus+!

       Projekt nr 2021-1-PMU-4368, pt. „Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów poprzez realizację europejskich działań mobilnościowych”, w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” realizowany w PO WER 2014-2020, współfinansowany z EFS.

      • SREBRNY MEDAL MISTRZOSTW DZIELNICY

      • W ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży nasi uczniowie wzięli udział w zawodach sportowych o Mistrzostwo Dzoelnicy w piłce ręcznej. Zajęli ostatecznie II miejsce, za co należą się podziękowania i gratulacje !!!

      • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      • 14 października Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół nr 12. W uroczystości udział wzięli nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy niepedagogiczni szkoły. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili także partnerzy - wśród nich Prodziekan Uczelni Techniczno-Handlowej do spraw kierunku Zarządzanie Wydziału Zarządzania i Logistyki, oraz przedstawiciele firmy RIM (Rozwój, Innowacyjność, Możliwości). Dziękujemy !!!

      • KOLEJNA RELACJA - POBYT UCZNIÓW WE WŁOSZECH

      • Nasi uczniowie od ostatniej relacji odwiedzili Veronę, Sirimione nad jeziorem Garda oraz Wenecje. Na ocenę, gdzie podobało im się najbardziej przyjdzie pora jak powrócą do domu. W części wypraw wzięli udział także włoscy gospodarze, takiej miłej integracji nigdy dość (fajnie było przekazać Włochom próbki polskich słodyczy). Tymczasem zapraszamy do fotorelacji.

      • WYCIECZKA DO KRAKOWA

      • W dniach 6-7 października uczniowie klas technikum 4al, 4AL, 4BL oraz klasy 4B liceum wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Krakowa. Uczniowie odwiedzili również Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau.

      • WIZYTA DELEGACJI LICEO SCIENTIFICO Z PADWY

      • Podczas gdy uczniowie ZS12 goszczą we Włoszech w nasze progi zawitała delegacja Liceo Scientifico z Padwy. W piątek 7 października Pani Dyrektor tego liceum wraz z przedstawicielami kadry pedagogicznej i grupą uczniów, z którymi realizujemy program mobilnościowy, odwiedziła naszą szkołę. Było bardzo miło i zapraszamy ponownie.

      • KOLEJNA RELACJA - POBYT UCZNIÓW WE WŁOSZECH

      • Kolejne dwa dni we Włoszech za nami. Wczoraj uczniowie Liceum im. Enrico Fermiego oraz nasza znakomita delegacja wzięli udział we wspólnych zajęciach w pracowni chemicznej. Szczegółowa tematyka zajęć wyjątkowo słodka, eksperymenty z czekoladą, słodycze różne, w tym domowa bubble tea. Zajęcia luźne, ale kreatywne i w naprawdę znakomitej atmosferze. Po obiedzie po raz kolejny testom poddany został hotelowy basen, a tuż po nim "olimpijczycy" ruszyli na wieczorne zwiedzanie miasta.

       Natomiast głównym punktem kolejnego dnia była przepiękna Chioggia, miejscowość popularnie określana mianem "małej Wenecji". Pogoda dopisała, także poza spacerami klimatycznymi alejkami wycieczka trafiła również na plażę.

      • PONADNARODOWA MOBILNOŚĆ UCZNIÓW - POBYT WE WŁOSZECH W RAMACH PROGRAMU KULTUROWEGO

      • W ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” realizowanego w programie PO WER 2014-2020 współfinansowanego ze środków unijnych 20 uczniów naszego Zespołu przebywa na dwutygodniowym pobycie we Włoszech. Uczniowie zakwaterowani są w Abamo Terme słynącego ze źródeł siarczanowych. 

       Pierwszego dnia uczestnicy wyprawy zostali przywitani w Liceo Scientifico Enrico Fermi (Liceum im. Enrico Fermiego). Pierwsze zajęcia przeznaczono na integrację. Pracując w zespołach Polacy z Włochami rozmawiali o podobieństwach i różnicach, zarówno w językach jak i gestach czy zachowaniach. Głównym językiem komunikacji był język angielski. Integracja nastąpiła wyjątkowo szybko, co doskonale widać na zdjęciach. W kolejnym punkcie programu  - zwiedzanie Padwy.