• Aktualności

      • WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA NA MIĘDZYNARODOWE TARGI TURYSTYCZNE

      • 24-26 listopada w Warszawie odbyła się 28 edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych "TT Warsaw". Wśród wystawców znaleźli się m. in Polska Izba Turystyki, Polskie Linie Lotnicze LOT S.A, przedstawiciele organizacji turystycznych i biur z kraju oraz z zagranicy. Nie zabrakło także popularnych vlogerów. Oczywiście my też musieliśmy tam być. Uczniowie klas o profilu turystycznym oraz eksploatacji portów i terminali w ramach wycieczki zawodoznawczej rozmawiali, poznawali, obserwowali i dobrze się bawili. Tego typu branżowe spotkania w pigułce pokazują zawód. Zapraszamy do fotorelacji.

      • LEKCJA MUZEALNA W IZBIE PAMIĘCI "STRZELECKA 8"

      • W dniu 25 listopada Klasa 1B zwiedziła dziś Izbę Pamięci "Strzelecka 8" poświęconą więźniom aresztu Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa. Przed zwiedzaniem pracownik naukowy IPN przeprowadził z uczniami lekcję muzealną.

      • WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA DO ŁODZI

      • W dniach 21 - 22 listopada uczniowie klas o profilach: "Eksploatacja Portów i Terminali" oraz "Organizacja Turystyki" uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Łodzi. Zwiedzili Port Lotniczy - Łódź Lublinek (przeszli odprawę bezpieczeństwa, wjechali na płytę lotniska, odwiedzili służby porządkowe lotniska, magazyn Cargo, szkołę lotniczą Bartolini - szkolącą pilotów linii lotniczych Ryanair oraz uczestniczyli w przyjęciu samolotu Cargo )

       Następnie zwiedzanie EC1, wizyta w Orientarium w Łodzi, spacer po najdłuższej ulicy Łodzi - Piotrkowskiej oraz Księży Młyn. Cała wycieczka zawodoznawcza została zaprojektowana przez uczniów w ramach praktycznej nauki zawodu z drobną pomocą naszej kadry . To była wyjątkowa lekcja lotnictwa i turystyki. Szykujemy się już na kolejne.

      • PUNKTY NAUKI ZDALNEJ DLA UCZNIÓW Z UKRAINY

      • Miasto Stoleczne Warszawa organizuje dla uczniów przybywających z Ukrainy miejsca, które zostały przygotowane do nauki zdalnej. Na plakacie znajdują się adresy placówek Dzielnicy Praga Południe, które oferują miejsca nauki zdalnej.

       Informacje o wszystkich punktach nauki zdalnej i mapa znajdują się na stronie edukacja.um.warszawa.pl 

      • KAMPANIA PROMUJĄCA SZCZEPIENIA PRZECIW GRYPIE

      • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie (PPIS) w związku ze wzrostem zachorowań na  grypę prowadzi akcję promującą szczepienia ochronne. Tylko w okresie 1-7.11.2022 r. NIZP- Państwowy Instytut Badawczy zarejestrował aż 102 085 zachorowania i podejrzenia zachorowań na grypę w Polsce! Pomimo programu refundacji i umożliwienia szczepień w aptekach od początku września do końca pierwszego tygodnia października zaraportowano 276 tys. szczepień, w tym tylko 42 906 szczepień przeciw grypie w aptekach. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy sezonu grypowego 1 806 pacjentów trafiło do szpitali z powodu ciężkiego przebiegu tej choroby. 

       Szczyt zachorowań dopiero przed nami! Największa fala zachorowań na grypę przypada na okres między styczniem a marcem. Jeszcze jest czas, żeby się zaszczepić. 

       PPIS w m.st. Warszawie zachęca do zapoznania się z materiałami dotyczących szczepień przeciw grypie znajdujących się na stronie: https://szczepienia.pzh.gov.pl/szczepionki/grypa/ 

       Zasady refundacji szczepień przeciw grypie w sezonie 2022/2023: 

       Szczepienie w całości bezpłatne

       • Osoby powyżej 75 roku życia; 
       • Kobiety w ciąży. 

       Szczepienie refundowane w wysokości 50%: 

       • Osoby między 65 a 75 rokiem życia; 
       • Dzieci w wieku od 6 m.ż do 18 r.ż; 
       • Osoby dorosłe z grup ryzyka ciężkiego przebiegu grypy. 

       Według WHO każdego roku z powodu grypy umiera nawet 500 000 osób na świecie. Najlepszą formą ochrony jest szczepienia ochronne, które zmniejsza ryzyko ciężkiego przebiegu choroby, powikłań i zgonu.  

       Więcej na temat profilaktyki grypy: https://www.gov.pl/web/psse-warszawa/profilaktyka-grypy 

      • UROCZYSTOŚĆ 11 LISTOPADA

      • 10 listopada, w dniu poprzedzającym rocznicę odzyskania niepodległości społeczność szkolna uczciła to ważne święto państwowe odśpiewaniem hymnu państwowego o godz. 11:11. Następnie uczniowie wysłuchali przez radiowęzeł przygotowanej przez zespół nauczycieli historii audycji poświęconej temu historycznemu wydarzeniu oraz wiązanki pieśni patriotycznych. 

      • OLIMPIADA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I HISZPAŃSKIEGO OLIMPUS

      • 7  listopada odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języków Obcych OLIMPUS z języka angielskiego i hiszpańskiego. Zainteresowanie Olimpiadą w szkole było bardzo duże. W tym roku szkolnym do konkursu przystąpiło 52 uczniów.

       Olimpiada z języków obcych sprawdzała wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem tekstu pisanego, komunikacji, słownictwa, gramatyki i wiadomości związanych z wiedzą o krajach anglojęzycznych. Pozwalała również urozmaicić zajęcia lekcyjne oraz stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów.

       Liczymy na wysokie miejsca uczestników w rankingu na szczeblu ogólnopolskim i trzymamy kciuki za sukces!

        

      • MIĘDZYSZKOLNY MEMORIAŁ IM. ZDZISŁAWA AMBROZIAKA

      • Trzecie miejsce i brązowy medal naszej drużyny mieszanej w Międzyszkolnym Memoriale Zdzisława Ambroziaka w piłce siatkowej, którego finałowe rozf=grywki odnywały się 28 października. Turniej organizowany był przez XXXV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Prusa z okazji 100-lecia istnienia Szkoły. Gratulacje dla zawodników i szkoły z okazji 100 lecia !!!

      • WYCIECZKA TURYSTYCZNA DO TRÓJMIASTA

      • W dniach 26 - 28 pażdziernika klasa 4A odwiedziła Trójmiasto.  Edukacja, rozrywka i fajne wspomnienia. Bałtyk o tej porze roku piękny, a poza nim? Akwarium Gdyńskie, Europejskie Centrum Solidarności, obowiązkowo Stare Miasto w Gdańsku. Kręgle i bilard w doborowym towarzystwie też ważne. 

      • WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA KLASY TURYSTYCZNEJ DO RYGI

      • W dniach 24 - 26 października klasa 4at odbyła wycieczkę krajoznawczo-turystyczną do Rygi. Pomimo mgły i deszczu uczniowie znakomicie się bawili na tym turystycznym wypadzie. Łotwa o tej porze roku jest wyjątkowo klimatyczna. Poza pałacem, który przypomina wyglądem nasz Pałac Kultury i Nauki odwiedzili Bractwo Czarnogłowych, Dzielnicę Fińską, Targ handlowy w dawnym hangarze wojennym oraz ci najtwardsi zażyli odświeżającej kąpieli w Zatoce Ryskiej. Dużo chodzenia, trochę pociągów, trochę latania, dużo przydatnej turystom wiedzy.