• Aktualności

      • WYCIECZKA DO BUDAPESZTU

      • W dniach 27-29 marca klasa 4 turystyczna odwiedziła Budapeszt. Wycieczka została podsumowana jako udana :)  Załączamy krótką relację zdjęciową. 

      • WIZYTA STUDENTÓW AKADEMII SZTUKI WOJENNEJ

      • 29 marca odwiedzili nas Studenci Koła Naukowego Logistyki Akademii Sztuki Wojennej. Na spotkaniu uczniowie klas 4al oraz 4BL mieli okazję poznać ofertę dydaktyczną i strukturę uczelni oraz samego Koła Logistyki. W trakcie spotkania odbył się także konkurs z drobnymi nagrodami. Zostaliśmy również zaproszeni na dni otwarte uczelni (1.04) oraz konferencję Koła Naukowego Studentów Logistyki (13.04), za co serdecznie dziękujemy.

      • RELACJA ZDJĘCIOWA Z DNIA OTWARTEGO

      • Jak co roku, tak i w tym : 23 marca odbył się Dzień Otwarty. Było nam bardzo miło pokazać Wam szkołę i opowiedzieć o tym jak wygląda nasza szkolna codzienność. Dziękujemy :) 

      • WARSZAWSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY - MISTRZOSTWA DZIELNICY W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

      • W ubiegłym tygodniu odbyły się zawody w piłce siatkowej dziewcząt w ramach WOM. Nasza drużyna siatkarek podczas dwudniowych rozgrywek, zwyciężyła łącznie w 6 meczach. Podczas zmagań dziewczyny zaprezentowały siłę oraz determinację, co zaowocowało tym co najlepsze, mają złoty medal i  pierwsze miejsce na poziomie Pragi Południe w piłce siatkowej.

       Jesteśmy z Was dumni !!!.

       Złoty skład:

       Julia Połonecka , Kinga Przygodzinska , Karolina Grabowska , Maria Bojarczuk , Klaudia Guzowska, Julia Wiewióra, Natalia Talacha, Klaudia Zaraś, Sara Bela, Karolina Kurkowska, Agata Klepacka

      • DZIELNICOWY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

      • 17 marca odbył się w naszej szkole Dzielnicowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej LinguaArt 2023. Celem konkursu jest promowanie nauki języków obcych oraz prezentacja utalentowanych muzycznie uczniów. W konkursie uczestniczyli reprezentanci  z 4 szkół ponadpodstawowych i 1 szkoły podstawowej z dzielnicy Praga- Południe, którzy śpiewali wybrane przez siebie utwory w języku angielski, hiszpańskim oraz francuskim. Naszą szkołę reprezentowali Laura Wysocka 1C, Izabela Czyżewska 1AE, Małgorzata Sularczyk 3AL oraz Kacper Polkowski z 4B. W tegorocznej edycji konkursu zwracał uwagę wysoki poziom artystyczny młodych wykonawców, zróżnicowany repertuar oraz ciekawe aranżacje piosenek. Jury w składzie: pani dyrektor Barbara Mierzwa, pani Marta Gryczka i pani Anna Lesisz wyróżniło następujące osoby:

       I miejsce i tytuł laureata LinguaArt 2023 - Adrian Załęgowski z IV Liceum im. Adama Mickiewicza

       II miejsce - Ewa Motoszko z XIX Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Warszawy

       III miejsce - Paulina Kubicka z  XLVII Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego

       Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

       Organizatorzy dziękują wszystkim młodym artystom za przygotowanie i prezentacje utworów oraz prawdziwie konkursową atmosferę, opiekunom za pomoc i wspieranie uczniów. Do zobaczenia za rok!

      • WIZYTA W TERMINALU KULTURY GOCŁAW

      • Dnia 15.03.br licealiści z klasy 1B uczestniczyli w ciekawych warsztatach biblioteczno- językowych w nowo otwartym Terminalu Kultury Gocław. Uczniowie zapoznali się z działem zbiorów obcojęzycznych, rozwiązywali quizy, czytali fragmenty książek w różnych  językach oraz nagrywali kreatywne filmiki o wybranych książkach wykorzystując aplikację Flip. Wyjście zorganizowano w ramach realizowanej w szkole innowacji ,,Broaden your horizons by learning foreign languages’’.