• Aktualności

      • WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA NA MIĘDZYNARODOWE TARGI TURYSTYCZNE

      • 24-26 listopada w Warszawie odbyła się 28 edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych "TT Warsaw". Wśród wystawców znaleźli się m. in Polska Izba Turystyki, Polskie Linie Lotnicze LOT S.A, przedstawiciele organizacji turystycznych i biur z kraju oraz z zagranicy. Nie zabrakło także popularnych vlogerów. Oczywiście my też musieliśmy tam być. Uczniowie klas o profilu turystycznym oraz eksploatacji portów i terminali w ramach wycieczki zawodoznawczej rozmawiali, poznawali, obserwowali i dobrze się bawili. Tego typu branżowe spotkania w pigułce pokazują zawód. Zapraszamy do fotorelacji.

      • LEKCJA MUZEALNA W IZBIE PAMIĘCI "STRZELECKA 8"

      • W dniu 25 listopada Klasa 1B zwiedziła dziś Izbę Pamięci "Strzelecka 8" poświęconą więźniom aresztu Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa. Przed zwiedzaniem pracownik naukowy IPN przeprowadził z uczniami lekcję muzealną.

      • WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA DO ŁODZI

      • W dniach 21 - 22 listopada uczniowie klas o profilach: "Eksploatacja Portów i Terminali" oraz "Organizacja Turystyki" uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Łodzi. Zwiedzili Port Lotniczy - Łódź Lublinek (przeszli odprawę bezpieczeństwa, wjechali na płytę lotniska, odwiedzili służby porządkowe lotniska, magazyn Cargo, szkołę lotniczą Bartolini - szkolącą pilotów linii lotniczych Ryanair oraz uczestniczyli w przyjęciu samolotu Cargo )

       Następnie zwiedzanie EC1, wizyta w Orientarium w Łodzi, spacer po najdłuższej ulicy Łodzi - Piotrkowskiej oraz Księży Młyn. Cała wycieczka zawodoznawcza została zaprojektowana przez uczniów w ramach praktycznej nauki zawodu z drobną pomocą naszej kadry . To była wyjątkowa lekcja lotnictwa i turystyki. Szykujemy się już na kolejne.

      • PUNKTY NAUKI ZDALNEJ DLA UCZNIÓW Z UKRAINY

      • Miasto Stoleczne Warszawa organizuje dla uczniów przybywających z Ukrainy miejsca, które zostały przygotowane do nauki zdalnej. Na plakacie znajdują się adresy placówek Dzielnicy Praga Południe, które oferują miejsca nauki zdalnej.

       Informacje o wszystkich punktach nauki zdalnej i mapa znajdują się na stronie edukacja.um.warszawa.pl 

      • KAMPANIA PROMUJĄCA SZCZEPIENIA PRZECIW GRYPIE

      • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie (PPIS) w związku ze wzrostem zachorowań na  grypę prowadzi akcję promującą szczepienia ochronne. Tylko w okresie 1-7.11.2022 r. NIZP- Państwowy Instytut Badawczy zarejestrował aż 102 085 zachorowania i podejrzenia zachorowań na grypę w Polsce! Pomimo programu refundacji i umożliwienia szczepień w aptekach od początku września do końca pierwszego tygodnia października zaraportowano 276 tys. szczepień, w tym tylko 42 906 szczepień przeciw grypie w aptekach. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy sezonu grypowego 1 806 pacjentów trafiło do szpitali z powodu ciężkiego przebiegu tej choroby. 

       Szczyt zachorowań dopiero przed nami! Największa fala zachorowań na grypę przypada na okres między styczniem a marcem. Jeszcze jest czas, żeby się zaszczepić. 

       PPIS w m.st. Warszawie zachęca do zapoznania się z materiałami dotyczących szczepień przeciw grypie znajdujących się na stronie: https://szczepienia.pzh.gov.pl/szczepionki/grypa/ 

       Zasady refundacji szczepień przeciw grypie w sezonie 2022/2023: 

       Szczepienie w całości bezpłatne

       • Osoby powyżej 75 roku życia; 
       • Kobiety w ciąży. 

       Szczepienie refundowane w wysokości 50%: 

       • Osoby między 65 a 75 rokiem życia; 
       • Dzieci w wieku od 6 m.ż do 18 r.ż; 
       • Osoby dorosłe z grup ryzyka ciężkiego przebiegu grypy. 

       Według WHO każdego roku z powodu grypy umiera nawet 500 000 osób na świecie. Najlepszą formą ochrony jest szczepienia ochronne, które zmniejsza ryzyko ciężkiego przebiegu choroby, powikłań i zgonu.  

       Więcej na temat profilaktyki grypy: https://www.gov.pl/web/psse-warszawa/profilaktyka-grypy 

      • UROCZYSTOŚĆ 11 LISTOPADA

      • 10 listopada, w dniu poprzedzającym rocznicę odzyskania niepodległości społeczność szkolna uczciła to ważne święto państwowe odśpiewaniem hymnu państwowego o godz. 11:11. Następnie uczniowie wysłuchali przez radiowęzeł przygotowanej przez zespół nauczycieli historii audycji poświęconej temu historycznemu wydarzeniu oraz wiązanki pieśni patriotycznych. 

      • OLIMPIADA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I HISZPAŃSKIEGO OLIMPUS

      • 7  listopada odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języków Obcych OLIMPUS z języka angielskiego i hiszpańskiego. Zainteresowanie Olimpiadą w szkole było bardzo duże. W tym roku szkolnym do konkursu przystąpiło 52 uczniów.

       Olimpiada z języków obcych sprawdzała wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem tekstu pisanego, komunikacji, słownictwa, gramatyki i wiadomości związanych z wiedzą o krajach anglojęzycznych. Pozwalała również urozmaicić zajęcia lekcyjne oraz stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów.

       Liczymy na wysokie miejsca uczestników w rankingu na szczeblu ogólnopolskim i trzymamy kciuki za sukces!

        

      • MIĘDZYSZKOLNY MEMORIAŁ IM. ZDZISŁAWA AMBROZIAKA

      • Trzecie miejsce i brązowy medal naszej drużyny mieszanej w Międzyszkolnym Memoriale Zdzisława Ambroziaka w piłce siatkowej, którego finałowe rozf=grywki odnywały się 28 października. Turniej organizowany był przez XXXV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Prusa z okazji 100-lecia istnienia Szkoły. Gratulacje dla zawodników i szkoły z okazji 100 lecia !!!

      • WYCIECZKA TURYSTYCZNA DO TRÓJMIASTA

      • W dniach 26 - 28 pażdziernika klasa 4A odwiedziła Trójmiasto.  Edukacja, rozrywka i fajne wspomnienia. Bałtyk o tej porze roku piękny, a poza nim? Akwarium Gdyńskie, Europejskie Centrum Solidarności, obowiązkowo Stare Miasto w Gdańsku. Kręgle i bilard w doborowym towarzystwie też ważne. 

      • WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA KLASY TURYSTYCZNEJ DO RYGI

      • W dniach 24 - 26 października klasa 4at odbyła wycieczkę krajoznawczo-turystyczną do Rygi. Pomimo mgły i deszczu uczniowie znakomicie się bawili na tym turystycznym wypadzie. Łotwa o tej porze roku jest wyjątkowo klimatyczna. Poza pałacem, który przypomina wyglądem nasz Pałac Kultury i Nauki odwiedzili Bractwo Czarnogłowych, Dzielnicę Fińską, Targ handlowy w dawnym hangarze wojennym oraz ci najtwardsi zażyli odświeżającej kąpieli w Zatoce Ryskiej. Dużo chodzenia, trochę pociągów, trochę latania, dużo przydatnej turystom wiedzy.

      • PODSUMOWANIE PROGRAMU PO WER 2022

      • Oto krótkie podsumowanie programu PO WER :

       W czasie 2-tygodniowej mobilności, realizowanej w okresie 03-14.10.2022, we współpracy z Liceo Scientifico Statale Enrico Fermi w Padwie, udało się przeprowadzić zajęcia:

       - integracyjne i teambuildingowej;

       - językowe (zarówno w zakresie j. angielskiego, jak i włoskiego czy polskiego);

       - sportowe (tak na współpracę, jak i na rywalizację);

       - geograficzno-historyczne;

       - z zakresu wiedzy o społeczeństwie, w tym o relacjach państw członkowskich Unii Europejskiej.

       Znalazł się także czas na dodatkowe zajęcia w pracowni chemicznej czy też zajęcia z służące rozwojowi poczucia przedsiębiorczości i kreatywności młodych ludzi.

       Jeśli chodzi o wycieczki, to nasza grupa zwiedziła zarówno najbliższe otoczenie, a w tym m.in. Padwę, Abano Terme czy Arqua Petrarca, a także nieco dalsze ośrodki włoskiej kultury - Chioggię, Wenecję oraz Weronę czy Sirmione, znajdujące się nad Jeziorem Garda.

       Całość została zwieńczona podsumowaniem, ewaluację oraz ceremonią wręczenia certyfikatów, które nasi uczniowie mogą dołączyć do swojego portfolio

       Z niecierpliwością czekamy na kolejną możliwość związaną z realizacją działań europejskich! A to już w przyszłym roku, kiedy to nasi uczniowie wybiorą się do Włoch, aby realizować zagraniczne praktyki zawodowe w ramach Programu Erasmus+!

       Projekt nr 2021-1-PMU-4368, pt. „Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów poprzez realizację europejskich działań mobilnościowych”, w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” realizowany w PO WER 2014-2020, współfinansowany z EFS.

      • SREBRNY MEDAL MISTRZOSTW DZIELNICY

      • W ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży nasi uczniowie wzięli udział w zawodach sportowych o Mistrzostwo Dzoelnicy w piłce ręcznej. Zajęli ostatecznie II miejsce, za co należą się podziękowania i gratulacje !!!

      • OSTATNIA FOTORELACJA Z POBYTU WE WŁOSZECH

      • Coraz bliżej do końca wyjazdu, to już ostatnie dni we Włoszech. Staramy się maksymalnie wykorzystać każdy kolejny dzień. Drugi tydzień przyniósł dalszą integrację z włoskimi rówieśnikami. Wspólne wyjścia, rozmowy, wymiana kulturowych doświadczeń. Wszystko to w ramach realizacji nowych zadań i aktywności pozwalających na rozwój kompetencji językowych i społecznych. Nie zabrakło też sportu, poznaliśmy między innymi zasady, dość niszowej w Polsce dyscypliny jaką jest Pickleball.

       Kolejna porcja wrażeń i efektywnie spędzonego czasu! Oby tak do końca

       Projekt nr 2021-1-PMU-4368, pt. „Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów poprzez realizację europejskich działań mobilnościowych”, w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” realizowany w PO WER 2014-2020, współfinansowany z EFS.

       #ZS12 #Warszawa #olimpijczycypolscy #Włochy #Padwa #POWER #mobilność #PMU #kultura #FermiPadova

      • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      • 14 października Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół nr 12. W uroczystości udział wzięli nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy niepedagogiczni szkoły. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili także partnerzy - wśród nich Prodziekan Uczelni Techniczno-Handlowej do spraw kierunku Zarządzanie Wydziału Zarządzania i Logistyki, oraz przedstawiciele firmy RIM (Rozwój, Innowacyjność, Możliwości). Dziękujemy !!!

      • KOLEJNA RELACJA - POBYT UCZNIÓW WE WŁOSZECH

      • Nasi uczniowie od ostatniej relacji odwiedzili Veronę, Sirimione nad jeziorem Garda oraz Wenecje. Na ocenę, gdzie podobało im się najbardziej przyjdzie pora jak powrócą do domu. W części wypraw wzięli udział także włoscy gospodarze, takiej miłej integracji nigdy dość (fajnie było przekazać Włochom próbki polskich słodyczy). Tymczasem zapraszamy do fotorelacji.

      • WYCIECZKA DO KRAKOWA

      • W dniach 6-7 października uczniowie klas technikum 4al, 4AL, 4BL oraz klasy 4B liceum wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Krakowa. Uczniowie odwiedzili również Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau.

      • WIZYTA DELEGACJI LICEO SCIENTIFICO Z PADWY

      • Podczas gdy uczniowie ZS12 goszczą we Włoszech w nasze progi zawitała delegacja Liceo Scientifico z Padwy. W piątek 7 października Pani Dyrektor tego liceum wraz z przedstawicielami kadry pedagogicznej i grupą uczniów, z którymi realizujemy program mobilnościowy, odwiedziła naszą szkołę. Było bardzo miło i zapraszamy ponownie.

      • KOLEJNA RELACJA - POBYT UCZNIÓW WE WŁOSZECH

      • Kolejne dwa dni we Włoszech za nami. Wczoraj uczniowie Liceum im. Enrico Fermiego oraz nasza znakomita delegacja wzięli udział we wspólnych zajęciach w pracowni chemicznej. Szczegółowa tematyka zajęć wyjątkowo słodka, eksperymenty z czekoladą, słodycze różne, w tym domowa bubble tea. Zajęcia luźne, ale kreatywne i w naprawdę znakomitej atmosferze. Po obiedzie po raz kolejny testom poddany został hotelowy basen, a tuż po nim "olimpijczycy" ruszyli na wieczorne zwiedzanie miasta.

       Natomiast głównym punktem kolejnego dnia była przepiękna Chioggia, miejscowość popularnie określana mianem "małej Wenecji". Pogoda dopisała, także poza spacerami klimatycznymi alejkami wycieczka trafiła również na plażę.