• Aktualności

      • UDANA SESJA EGZAMINACYJNA

      • We wtorek 11 stycznia uczniowie klasy maturalnej logistycznej zdawali etap pisemny z kwalifikacji zawodowych na komputerach. Dzięki temu od razu po egzaminie dowiedzieliśmy się, że zdało go 100 procent uczniów !!! BRAWO LOGISTYCY !!!

       Turyści zdawali ten egzamin w sposób tradycyjny, na arkuszach egzaminacyjnych. Na wyniki musimy poczekać do końca marca. TRZYMAMY KCIUKI !!!

      • WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA !!!

      • Wszyscy nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 12 życzą Wam, odwiedzającym naszą stronę, dużo zdrowia, pogody ducha oraz miłości na ten świąteczny czas spędzony w gronie najbliższych. Niech to będzie czas odpoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Życzymy abyście pod choinką znaleźli szczęście, radość i nadzieję, a Nowy Rok przyniósł zmiany, ale tylko te pozytywne. 

      • LEKCJA W CENTRUM NAUKI KOPERNIK

      • W dniu 9 grudnia klasy logistyczne wybrały się z wizytą do Centrum Nauki Kopernik  i zostały na dłuższą chwilę, tym razem jako goście. Kto wie może kiedyś uda się zobaczyć jak takie miejsce działa od zaplecza?

      • IX DZIELNICOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

      • 5 grudnia odbyła się - niestety zdalnie z uwagi na pandemię - Gala IX Dzielnicowego Dnia Wolontariusza.  Nasi uczniowie (na zdjęciu Monika i Mariusz) zostali wyróżnieni nagrodą Burmistrza Dzielnicy za swoje wielkie  zaangażowanie i pracę na rzecz innych. GRATULUJEMY Z CAŁEGO SERCA !!!

       W ramach podsumowania  obchodów Dzielnicowego  Dnia Wolontariusza  przygotowano i opublikowano m.in.: na Facebooku Urzędu Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, materiał podsumowujący  dokonania wyróżnionych wolontariuszy.

      • KURS STEWARDESSY/STEWARDA

      • 4 i 5 grudnia, na piętnastym piętrze Central Tower pewna ambitna grupa młodych ludzi wzięła udział w kursie Stewardessy / Stewarda. Prezentacje, praktyczne zadania, scenki miały za zadanie przygotować uczestników do rekrutacji w liniach lotniczych. Całość zakończył egzamin po którym kursanci otrzymali wywalczony w trudzie i znoju certyfikat . Gratulacje dla klas o profilu turystycznym oraz dla nauczyciela przedmiotów zawodowych Pana Krystiana Smagi.

       Organizatorem szkolenia były Kadry Turystyki dziękujemy za współpracę i bardzo udany czas.

      • PARK OF POLAND ZAPRASZA DO PRACY

      • Partner szkoły Suntago Park of Poland - za naszym pośrednictwem - oferuje pracę wakacyjną i nie tylko. Poniżej szczegóły:

       Zbliża się czas przerwy świątecznej, ferii zimowych i długiej przerwy od nauki. Dział Personalny Suntago zaprasza wszystkich zainteresowanych kandydatów do przesyłania cv a jeśli nie masz cv wyślij wiadomość email na adres hr@suntago.com

          

       https://parkofpoland.com/pl/kariera/oferty

       Nadal mamy jeszcze wolne miejsca pracy w Dziale Obsługi Klienta, w Dziale Gastronomii, W strefie wodnej Jamango, w strefie SPA, w strefie Relaksu i Saun.

       Nie musisz mieć doświadczenia zawodowego, liczy się chęć nauki i rozwoju, pozytywne nastawienie, zaangażowanie i uczciwość.

       Pomagamy w zdobyciu uprawnień, podniesieniu kwalifikacji, szkolimy od podstaw !

       I Ty możesz zostać Ratownikiem!

       Poznajcie Kacpra ! Oto jeden z naszych kolegów Ratowników!

       https://www.facebook.com/parkofpoland

       Zapraszamy też na staże i praktyki (letnie, zimowe, całoroczne).

      • PROJEKT e Twinning "CULTURAL HERITAGE DETECTIVES"

      • W naszej szkole realizowany jest od września 2021r.  międzynarodowy  projekt eTwinning pt: ”Cultural heritage detectives”. Jest to projekt, w którym uczniowie odkrywają dziedzictwo kulturowe z nauczycielami i omawiają następujące tematy:

       -Tradycyjne pieśni, zabawy, tańce, zwyczaje, uroczystości

       - Znani ludzie z ojczyzny

       - Zabytki i wydarzenia

       - Muzea

       - Przesądy

       Uczniowie biorący udział w projekcie z klas 1AL, 3AL, 3BL, 3B mają możliwość  komunikowania się z młodzieżą z innych szkół w Europie i poza Europą, wzbogacając przy tym nie tylko wiedzę o krajach europejskich, ale przede wszystkim ćwicząc język angielski drogą mailową, jak też uczestnicząc w wideokonferencjach. Kontakt z innymi szkołami odbywa się poprzez platformę eTwinning. Poniżej chwalimy się certyfikatem "Cultural heritage detectives in Poland", który uzyskał nauczyciel j. angielskiego Pani Profesor Karolina Witkowska-Mazur.

      • BIEG 11 LISTOPADA

      • Wielkimi krokami zbliża się IX Dzielnicowy Dzień Wolontariusza, a u nas bez zmian - Wolontariusze w akcji. Tym razem pomagają przy organizacji Biegu 11 Listopada.

      • SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY

      • Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w szkole odbył się KONKURS HISTORYCZNY. Uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na pytanie: Czym jest dla Ciebie patriotyzm? Wypowiedź miała być wzbogacona o ilustracje. Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpiło w dniu 10 listopada podczas apelu przez radiowęzeł z okazji Dnia Niepodległości.

       W konkursie zwyciężyli:

       I miejsce -  Svir-Zaichuk Ioanna kl. 1AT

       II miejsce - Sebastian Dorociak kl. 2AL

       III miejsce -  Julia Łuniewska kl. 1AT i Martyna Murawska kl. 1AT

       GRATULUJEMY !!!

      • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. MY TEŻ :)

      • Nasi dzielni uczniowie z klas 2AT oraz 1AL wzięli udział w akcji czytania dzieciom anglojęzycznych książek. Na zdjęciu prezentujemy tylko troje z nich, ale w projekt zaangażowało się 14 osób z obu klas. Sprawa niełatwa, lecz wdzięczna, bo słuchaczami były 5-6 letnie dzieci z jednego z grochowskich przedszkoli.

       Ważną informacją jest czas trwania akcji, otóż odwiedzamy dzieciaki regularnie i nie zamierzamy przestać.

      • "ŁÓDŹ GEOGRAFÓW"

      • W dniach 28-29 października grupa uczniów naszej szkoły wybrała się na wycieczkę do pięknego miasta, jakim niewątpliwie jest Łódź. O charakter wycieczki dbał i z pasją go kształtował nasz szkolny geograf, Pan Profesor Rafał Maćkowiak. Wszyscy razem w chłodny poranek wsiedli do pociągu i na dwa dni przepadli. W tym czasie odwiedzili między innymi takie miejsca jak Manufaktura Palmiarnia, Łódź EC1 Łódź - Miasto Kultury. Krążą słuchy, że jedli również słynne pączki z ul. Piotrkowskiej, oczywiście nic nie przywieźli. Intensywny czas, pełen radości i subtelnie podanej edukacji.

      • OLIMPUS - OGÓLNOPOLSKI KONKURS J. ANGIELSKIEGO

      • 5 listopada odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego OLIMPUS. Do konkursu przystąpiło 55 uczniów zarówno z technikum, jak i z liceum. Zarówno sportowcy, jak i turyści i logistycy spróbowali swoich sił w języku angielskim, z wymagającą gramatyką oraz tekstem czytanym.

       Na wyniki przyjdzie uczniom zaczekać, ale my już teraz trzymamy kciuki i wierzymy w sukces !!!

        

      • MISTRZOSTWA DZIELNICY W PIŁCE RĘCZNEJ

      • Jesień to czas rozgrywek sportowych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Nasze dużyny: żenska i męska zdobyły srebrne medale w piłce nożnej. Za to Mistrzostwa Dzielnicy w piłce ręcznej zakończyliśmy "z przytupem". MAMY ZŁOTO !!!. Tak jest, chłopcy w meczu z XIX LO im. Powstańców Warszawy wywalczyli I miejsce i złoty medal. Nasz żeński zespół także zmierzył się z "Powstańcami" i w finale zdobyliśmy srebrny medal. Także dwa finały, dwa razy ten sam przeciwnik i w uczciwy sposób podzieliliśmy się medalami. Brawo nasi, oby więcej takich informacji przy tej mało zabawnej pogodzie. 

       Gratulacje dla trenera Dariusza Bontruka !!!.

      • DZIEŃ GRECKI

      • Dzień Grecki to efekt intensywnej pracy Samorządu Szkolnego i podsumowanie naszego udziału w programie Erasmus+. Tym razem odwiedziliśmy Grecję, stąd tematyka całego wydarzenia. Była muzyka, był taniec, nie zabrakło dobrego jedzenia, ale przede wszystkim była dobra zabawa. Bawili się goście, ale też i organizatorzy (co widać na zdjęciach).

       Czekamy na kolejne projekty naszych samorządowców.

      • QUIZ GEOGRAFICZNY

      • Na zdjęciach lekcja otwarta dla klas sportowych - Geografia w piłce nożnej, która odbyła się 27 października.

       W trakcie tej lekcji uczniowie przystąpili do Szkolnego Quizu Geograficznego. 

       Oto wyniki:

       1 miejsce -  Borys Zieliński 3B

       2 miejsce  - Patryk Paziewski 2A

       3 miejsce  - Larysa Wiśniewska i Julia Błaszczyk 2AT

       GRATULACJE !!!

      • SREBRNY MEDAL CHŁOPCÓW W MISTRZOSTWACH DZIELNICY

      • 22 października męska reprezentacja szkoły zagrała finałowy mecz w Mistrzostwach Dzielnicy w piłkę nożną. 

       Niestety po trudnym meczu ulegliśmy rywalom 1:2. Ale mamy srebro. BRAWO CHŁOPCY !!!

       Szkołę na zawodach reprezentowali:

       Jakub Kołacin

       Patryk Łukaszewski

       Jakub Mroczek

       Patryk Żurek

       Ahmed Aleksandar

       Mikołaj Łyczko

       Mariusz Klimaszewski

       Jakub Macioch

       Łukasz Pawul

       Borys Zieliński

       Damian Marcińczyk

       Bartosz Klawiński

      • SREBRNY MEDAL MISTRZOSTW DZIELNICY !!!

      • Najnowsza wiadomość, żeńska drużyna reprezentująca naszą szkołę zdobyła dziś tj. 18 października  srebrny medal w Mistrzostwach Dzielnicy w piłce nożnej. Walka i gra do samego końca. GRATULUJEMYY !!!

       A oto srebrny skład:

       Patrycja Rękawek

       Julia Ignaczak

       Natalia Poznańska

       Magda Filar

       Klaudia Kiełczewska

       Julia Błaszczyk

       Gabriela Radzicka

       Julia Wiewióra

       Karolina Warec