• Program Erasmus 2023

• Podsumowanie projektu

Podsumowanie mobilności w ramach projektu pod tytułem:

„Międzynarodowe praktyki Olimpijczyków”,

nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000069827

Zakończyła się mobilność w ramach projektu pt. „Międzynarodowe praktyki Olimpijczyków, realizowanego przez naszą placówkę, na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, w ramach której 30 uczniów udało się na praktyki zagraniczne do Włoch.

Głównym celem projektu był rozwój oferty edukacyjnej i wzmocnienie atrakcyjności oraz jakości kształcenia zawodowego poprzez stworzenie możliwości rozwoju kompetencji zawodowych, językowych i społecznych 30 uczniów Zespołu Szkół Nr 12 im. Olimpijczyków Polskich w Warszawie. Zostali oni wybrani na podstawie weryfikacji składanych Formularzy zgłoszeniowych, ocenianych przez komisje rekrutacyjną.

Uczniowie odbyli dwutygodniowe praktyki we włoskich firmach, w których mieli możliwość rozwoju swoich kompetencji zawodowych, związanych ściśle z ich specjalnościami, takimi jak technik organizacji turystyki oraz technik logistyk. Ponadto komunikowali się w języku angielskim oraz włoskim. Mieli także okazję poznania innego kraju pod względem kulturowym, podczas realizacji wycieczek, w ramach których zwiedzili takie miasta jak Werona, Wenecja czy Padwa. Było to ciekawe doświadczenie zarówno pod względem zawodowym jak i społecznym, co niewątpliwie wpłynie na przyszły rozwój naszej młodzieży.

Projekt nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000069827 pt. „Międzynarodowe praktyki Olimpijczyków”, realizowany w ramach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe