• Aktualności

      • KOMUNIKAT MAZOWIECKIEJ POLICJI DO RODZICÓW I UCZNIÓW

      • Szanowni Rodzice i Opiekunowie!  
        
       W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje  o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.  
        
        
       Drodzy uczniowie!  W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali  w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.  
        

      • GOOGLE CLASS-ROOM

      • Informujemy, że wdrożyliśmy w naszej szkole pakiet usług G Suite dla Edukacji. Jest to zestaw narzędzi ułatwiających zdalną pracę zespołową w tym oczywiście pracę w szkole.

       Najważniejszym w tym momencie dla nas narzędziem jest Google Classroom. To w nim agregujemy uczniów tworząc strukturę klasowo - zajęciową. Tam udostępniamy materiały, tworzymy zadania oraz dokonujemy oceniania prac naszych uczniów. Każdy uczeń dysponuje też bezpiecznym adresem w szkolnej domenie zs12.edupage.org.

       Wszystkich rodziców prosimy o pomoc, nie o pracę z młodzieżą ale przypilnowanie aby każdy w odpowiednim czasie zalogował się do systemu. Uczniowie otrzymali już pełne informację w tym tutorial wyjaśniający jak działa cały system. Będziemy produkować kolejne materiały i udostępniać także Państwu, warto tą wiedzę upowszechniać. Być może stworzymy przy okazji nowy standard w edukacji :)

       Oczywiście w szkole dysponujemy także Pakietem Office dla Edukacji. Nie zamierzamy jednak zbytnio mnożyć dostepnych narzędzi, chaos w komunikacji z uczniem nie ułatwi pracy.

      • WARSZTATY Z "KADRAMI TURYSTYKI"

      • Uczniowie klas turystycznych mieli okazję spotkać się z przedstawicielami firmy Kadry Turystyki podczas warsztatów w dniu 10 marca. Wysłuchali prezentacji dotyczącej możliwości uzyskania dodatkowych kwalifikacji w zawodach: rezydenta, pilota wycieczek, stewardessy.

      • WSPÓŁPRACA Z PARK OF POLAND

      • Na zaproszenie Park of Poland Pani Dyrektor Barbara Mierzwa razem z nauczycielem przedmiotów zawodowych Damianem Wójcikiem spotkała się 9 marca z Panią Małgorzatą Karwacką, Dyrektorem Personalnym Global Parks Poland.

       Tematem spotkania było omówienie współpracy, praktyk, szkoleń i wreszcie możliwości pracy dla pełnoletnich uczniów i absolwentów szkoły. Dziękujemy za miłe i owocne spotkanie.

      • Obóz treningowy w Wiśle

      • Uczniowie klasy 2 asp wrócili z Wisły, gdzie przebywali od 2 do 6 marca. Głównym celem naszych sportowców była praca nad kondycją przed zbliżającą się rundą wiosenną. Trener Mariusz Grzesiak podsumował wyjazd następującymi słowami : "Udało się nam zrealizować wszystkie założenia treningowe.Oprócz aspektów sportowych mieliśmy do zrealizowania również inne cele. Wjechaliśmy na skocznię im. Adama Małysza w Malince, odbyliśmy cykl zajęć relaksacyjnych z Panią Psycholog Agnieszką Rubin, uczestniczyliśmy w kuligu, a ostatniego dnia udaliśmy się na zasłużoną regenerację do parku wodnego Tropikana. Wszyscy pomimo ogromnego zmęczenia wracamy do domów szczęśliwi i bogatsi o fantastyczne wspomnienia z niezwykle udanego wyjazdu".