Aktualności

          • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2025/2026

          • W dniu 26 czerwca (piątek) w Hali Sportowej szkoły odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego według następującego harmonogramu:

            • godz. 9:00 – Liceum
            • godz. 10:00 – Technikum

            Po uroczystości, Uczniowie wraz z Wychowawcami mają spotkania w swoich salach oraz wręczenie świadectw.

             

          • 23 czerwca Dzień Olimpijski (24-25 czerwca Dni Sportu oraz Zdrowego Odżywiania)

          • Od 1948 roku, 23 czerwca obchodzimy na całym świecie Dzień Olimpijski.

            206 Narodowych Komitetów Olimpijskich celebruje wartości olimpijskie wśród dzieci i młodzieży, a olimpijczycy jako najznakomitsi wyznawcy olimpizmu stają się bohaterami dnia.

            Dzień Olimpijski obchodzimy na pamiątkę założenia 23 czerwca 1894 roku przez Pierre de Coubertin Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Jego dzisiejsza koncepcja opiera się na filarach „Ruszaj się”, „Ucz się”, „Odkrywaj” – oraz dodanym w tym roku – „Razem dla lepszego świata” (ang. Move, learn, discover –Together for a better world).

            Sport zawsze buduje mosty i łączy ludzi w pokoju i solidarności. Dołącz do nas w ten Dzień Olimpijski, apelujemy do wszystkich na całym świecie: daj szansę pokojowi

            (Thomas Bach, Prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego)

             

            Aktywność fizyczna wpływa zbawiennie na cały organizm. Dzięki niej jesteśmy zdrowsi, silniejsi, pewniejsi siebie, weselsi. Prywatnie warto więc to święto obchodzić przynajmniej trzy razy w tygodniu – wyjść na rower, basen albo choćby długi spacer.

            Zapraszamy na Dni Sportu oraz Zdrowego odżywiania, 24-25 czerwca, poniżej harmonogram:

            Środa 24.06

            9:30 - 11:00 Tenis Ziemny

            9:30 - 11:00 Siatkówka duża sala gimnastyczna

            11:00-12:30 Koszykówka - duża sala gimnastyczna

            Czwartek 25.06

            9:30 - 11:00 Brazylijskie Ju-Jitsu - mała sala gimnastyczna

            9:30 - 11:00 Tenis ziemny

            11:00-12:30 - piłka nożna - duża sala gimnastyczna.

             

            Dla wszystkich uczestników przygotowane będą zdrowe przekąski. Zapraszamy również naszych absolwentów do odwiedzenia szkoły i wzięcia udziału we wspólnej rywalizacji sportowej.

          • Czytanie dzieciom w "Słonecznym Przedszkolu" nr 153

          • W piątek 19 czerwca grupa uczniów z technikum z klas 1AT i 4AE po raz kolejny udała się do przedszkola, żeby poczytać dzieciom wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima. Tym razem publiką były pięcio- i sześciolatki ze Słonecznego Przedszkola. Wspólne recytowanie „Na wyspach Bergamutach” i „Kaczki-dziwaczki”, podśpiewywanie podczas prezentacji wiersza „O panu Tralalińskim” i powtarzanie refrenów w utworach „Ryby, żaby i raki” oraz „Katar” sprawiły, że nasi uczniowie czuli radość i satysfakcję z tego spotkania, a także promowania czytelnictwa wśród najmłodszych. Pogoda i humory dopisały zarówno czytającym, jak i słuchaczom.

          • Gala finałowa konkursu „Warto być dobrym” Warszawa Praga Południe

          • 19 czerwca w Terminalu Kultury Gocław odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie „Warto być dobrym”

            Otrzymaliśmy zaproszenie na galę konkursu.

            Celem Konkursu było promowanie wartości obywatelskich i prospołecznych wśród dzieci i młodzieży oraz nagradzanie uczniów angażujących się w działania na rzecz społeczności lokalnej.

            Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Dzielnicy Praga Południe.

            Uczniowie zostali wyróżnieni w następujących kategoriach:

            1. Życzliwy Bohater - to wyróżnienie dla uczniów, którzy swoją postawą i codziennymi gestami wspierają innych. To osoby empatyczne, odważne i wrażliwe na potrzeby kolegów i koleżanek – potrafią dostrzec, kiedy ktoś potrzebuje pomocy i zawsze są gotowe ją zaoferować. Ich działania, choć często ciche i nienachalne, mają ogromną moc – sprawiają, że inni czują się bezpieczniej i lepiej. To również uczniowie wyróżniający się kulturą osobistą, serdecznością i umiejętnością rozwiązywania konfliktów. Na co dzień budują dobrą atmosferę w klasie, promują zasady wzajemnego szacunku i empatii, łagodzą napięcia i są wsparciem w trudnych chwilach.
            2. Aktywny Obywatel - dla uczniów angażujących się w życie szkoły lub społeczności lokalnej. To młodzi ludzie, którzy chętnie biorą udział w projektach obywatelskich, działają w samorządzie uczniowskim, inicjują wartościowe przedsięwzięcia i inspirują innych do wspólnego działania. Ich głos jest słyszany i ma realny wpływ na otoczenie.
            3. Eko-Lider - dla uczniów podejmujących działania na rzecz ochrony środowiska – zarówno w szkole, jak i poza nią. To osoby, które troszczą się o naturę, potrafią zaangażować innych w działania ekologiczne, promują postawy proekologiczne i wprowadzają realne zmiany – od codziennych drobnych gestów po większe inicjatywy.
            4. Młody Altruista - za zaangażowanie w działania charytatywne lub wolontariat. Ta kategoria wyróżnia uczniów, którzy z sercem i zaangażowaniem niosą pomoc innym – czy to w ramach szkolnego wolontariatu, czy podczas działań lokalnych lub ogólnopolskich. Ich postawa pokazuje, jak wiele można zmienić dzięki bezinteresownej pomocy.
            5. Drużyna Dobra - dla klasy lub grupy uczniów, którzy wspólnie zrealizowali wartościowy projekt społeczny – promujący solidarność, empatię i odpowiedzialność. To zespoły, które pokazały, że siła tkwi we współpracy i wspólnym działaniu. Ich inicjatywy wnoszą pozytywną energię do życia szkolnego i często wychodzą poza jego mury.

            Nasza grupa wolontariacka „Olimpijczycy” działa bardzo prężnie, mamy kilka cyklicznych akcji m.in. obsługa depozytów podczas Maratonu Warszawskiego i Półmaratonu Warszawskiego, czytanie książek przedszkolakom z Pragi Południe, impreza integracyjna dla dzieci i młodzieży szkół specjalnych "Majówka Aniołów", kiermasz charytatywny oraz inne aktywności. Mamy już wstępny plan działań na kolejny rok szkolny, powiększa się grono Naszych wolontariuszy. Dziękujemy pani Izabeli Oleśniewicz za koordynację i animację działań Naszych wspaniałych wolontariuszy. Podziękowania dla p. Anny Lesisz oraz p. Agnieszki Goszczyckiej za wsparcie aktywności oraz opiekę podczas wyjść poza teren szkoły.

            Trzymamy kciuki, warto być dobrym.

          • Obchody Święta 10-lecia Akademii Sztuki Wojennej Warszawa Rembertów

          • Akademii Sztuki Wojennej zaprosiła Nas do wzięcia udziału w uroczystości Święta Akademii Sztuki Wojennej, które odbyło się 11 czerwca 2026 r. o godzinie 9:15 na placu apelowym akademii.

            Poczet Zespołu Szkół nr 12 im. Olimpijczyków Warszawa godnie Nas reprezentował na uroczystości. Nasze placówki mają podpisany list intencyjny o współpracy, jesteśmy uczestnikami Konkursów realizowanych przez Wydział Zarządzania i Dowodzenia oraz Koło Młodych Logistyków.

             

            To wyjątkowy dzień dla całej społeczności akademickiej – żołnierzy, pracowników, studentów, słuchaczy i absolwentów oraz uczniów.

            Święto Akademii to czas dumy, pamięci o tradycjach polskiej myśli wojskowej oraz podkreślenia roli ASzWoj w kształceniu kadr odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i obronność państwa.

          • Kiermasz pracy wakacyjnej

          • W dniu 12 czerwca na terenie naszej szkoły odbył się kiermasz pracy wakacyjnej. Cykliczne wydarzenie, przy współpracy z Mazowiecką Wojewódzką Komendą OHP Warszawa. Nasi Uczniowie mogli zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy Młodzieżowego Biura Pracy na wakacje, w różnych sektorach rynku, w oparciu o umowę zlecenie. Minimalny wiek do podjęcia pracy wakacyjnej to 16 lat. Zachęcamy do możliwości zdobycia pierwszego doświadczenia w pracy oraz zarobienia swoich pierwszych pieniędzy. 

          • XXV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

          • We wtorek 9 czerwca uczniowie klas 1AT, 3AE i 4AE udali się do przedszkola DIDASKO, w celu poczytania dzieciom wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Przedszkolaki z uwagą słuchały utworów „Wszyscy dla wszystkich”, „Natka-Szczerbatka”, „Kwoka” czy „Sowa”. Dzieci ochoczo włączały się do wspólnej zabawy przy wierszach „Lokomotywa”, „O panu Tralalińskim”, „Ryby, żaby i raki”, „Katar”. Wspólnie z naszymi uczniami recytowały „Na wyspach Bergamutach” i „Jak rozmawiać trzeba z psem”. Spotkanie okazało się cennym doświadczeniem dla naszych uczniów i wspaniałą zabawą dla wszystkich uczestników.

          • Spotkanie profilaktyczno–edukacyjne dla klas pierwszych

          • W dniu 08.06.2026 odbyło się spotkanie profilaktyczno–edukacyjne dla klas pierwszych

            Wzięli w nim udział funkcjonariusze Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Wydziału Prewencji, Komendy Stołecznej Policji

            Mottem przewodnim zajęć była tematyka odpowiedzialności prawnej nieletnich w kontekście zjawiska tzw. bullyingu - przemocy rówieśniczej w szkole.

            Bullying to przemoc, która polega na używaniu obraźliwych słów, wyzwisk, wyśmiewaniu, naśmiewaniu się z wyglądu, zachowań, statusu społecznego, a także na groźbach i obelgach. To powtarzające się, świadome działanie mające na celu zastraszenie, upokorzenie lub skrzywdzenie innej osoby (ucznia)

          • „Majówka Aniołów” XII edycja Warszawa Praga Południe

          • 29 maja wolontariusze naszej szkoły uczestniczyli w imprezie integracyjnej dla dzieci i młodzieży szkół specjalnych "Majówce Aniołów".

            Jest to wydarzenie, dzięki któremu możemy nieść radość drugiemu człowiekowi, rozwijać empatię i tolerancję.

            Dziękuję wolontariuszom za opiekę i wspólną zabawę, doceniam ich kreatywność i wielkie serce jakie okazali dzieciom i młodzieży ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi. Izabela Oleśniewicz Opiekun Wolontariatu „Olimpijczycy”

          • Dzień Dziecka 1 czerwca 2026

          • Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam dużo uśmiechu oraz pogody ducha. Niech każdy Wasz dzień będzie pełen przygód i odkryć oraz pozytywnych emocji. Aby towarzyszyła Wam odwaga do sięgania po marzenia a wszystkie troski i kłopoty były rozwiązywane i przełamywane a każde doświadczenia Was kształtowały i wzmacniały. Niech Wasze marzenia się spełniają, a codzienność bezustannie przynosi nowe powody do radości.

            Jesteście wyjątkowi, zawsze o tym pamiętajcie.

            Grono Pedagogiczne ZS nr 12 Warszawa

          • XX Rajd Pieszy „Szlakiem Bitwy Warszawskiej” w Ossowie

          • Za nami wydarzenie, które po raz kolejny połączyło edukację, historię i aktywność w terenie!

            W Rajdzie uczestniczyły dwie klasy z Naszej szkoły. Klasa I AT i I AL pod opieką Pani Izabeli Oleśniewicz, Wiolety Milewskiej, Marzeny Cytawy, Aliny Kargiel oraz Doroty Zadrożnej.

            Rajd organizowany był przez panią Annę Ślusarz z Zespół Szkół Ekonomicznych w Wołominie

            👥Łącznie ponad 100 uczniów przemierzyło szlak pamięci w Ossowie, odwiedzając miejsca szczególnie ważne dla historii Bitwy Warszawskiej 1920 roku:

            📍Cmentarz Poległych w Ossowie

            📍Krzyż ks. Ignacego Skorupki

            📍Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku

            💬Uczestnicy nie tylko poznawali historię, ale też aktywnie sprawdzali swoją wiedzę, odpowiadając na pytania dotyczące wydarzeń z 1920 roku. 🏛️Podczas wizyty w muzeum młodzież zwiedziła ekspozycję stałą, poznając kontekst jednej z najważniejszych bitew w historii Polski i Europy.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom i organizatorom za zaangażowanie, energię i wspólnie spędzony czas! 🙌✨

          • 26.05.2026 Życzenia na Dzień Matki

          • Dzisiaj obchodzimy jeden z najpiękniejszych dni w roku – Dzień Matki

            Z tej wyjątkowej okazji wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia!

            Dziękujemy Wam za:

            * Cierpliwość i wyrozumiałość każdego dnia.

            * Najcieplejsze uściski na pocieszenie.

            * Nieocenioną pomoc w szkolnych wyzwaniach i zmaganiach.

            * Serce, które zawsze rozjaśnia nawet w deszczowe dni.

            Życzymy Wam niegasnącego uśmiechu, zdrowia, dumy ze swoich dzieci oraz chwil tylko dla siebie. Oby każdy dzień przynosił Wam tyle radości, ile Wy dajecie swoim pociechom.

          • Lekcja muzealna „Praga wielu kultur”

          • W piątek 15.05 klasa 1AT (Technik Organizacji Turystyki) wybrała się na lekcję muzealną „Praga wielu kultur”. 

            Spacer po warszawskiej Pradze dał nam możliwość poznania historii i kultury różnych narodowości oraz religii, które przez lata współtworzyły tę część miasta. Podczas wycieczki mieliśmy okazję zobaczyć synagogi oraz cerkwie, a także dowiedzieć się więcej o tradycjach i życiu mieszkańców dawnej Pragi. Była to ciekawa i wartościowa lekcja historii w terenie.

          • Praktyki zagraniczne w ramach przedsięwzięcia „Międzynarodowe Praktyki: Eksploracja Świata Zawodowego” - relacja z miejsca praktyk

          • Kolejny dzień naszych praktyk w Grecji za nami!

            To był intensywny dzień pełen nowych wyzwań i cennych doświadczeń, które pozwoliły nam

            jeszcze lepiej poznać specyfikę naszych zawodów.

            Technicy logistyki - Zajmowaliśmy się organizowaniem czynności związanych z procesami

            magazynowymi, magazyn oraz chłodnia. Przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy inwentaryzację, co wymagało od nas dokładności oraz dobrej organizacji pracy. Sporządzaliśmy również dokumentację

            magazynową wraz z ewidencją, ucząc się, jak ważna w tym zawodzie jest precyzja i

            systematyczność.

            Technicy organizacji turystyki - Zapoznawaliśmy się z różnymi formami udzielania informacji

            turystycznej oraz uczestniczyliśmy w szkoleniu z zakresu sprzedaży usług i imprez

            organizowanych przez obiekt. Opracowywaliśmy informacje turystyczne dostosowane do

            różnych grup klientów oraz przygotowywaliśmy materiały informacyjne na potrzeby spotkań z

            turystami. Prowadziliśmy także spotkania informacyjne dla nowych grup turystów, rozwijając

            nasze umiejętności komunikacyjne i organizacyjne.

            Technicy eksploatacji portów i terminali- Zajmowaliśmy się obsługą dokumentacji związanej z

            przyjęciem i wydaniem ładunków. Braliśmy udział w organizowaniu pracy terminalu

            intermodalnego, monitorowaliśmy realizację usług przeładunkowych oraz współpracowaliśmy

            z podmiotami uczestniczącymi w łańcuchu dostaw, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć, jak

            wygląda logistyka w praktyce.

            Popołudniu całą grupą wybraliśmy się na wycieczkę do Salonik, która została poprowadzona

            przez nasze koleżanki z technikum organizacji turystyki.  Podczas zwiedzania poznaliśmy

            najważniejsze atrakcje miasta, jego historię oraz ciekawostki związane z kulturą regionu.

            Była to świetna okazja do nauki w terenie oraz integracji całej grupy.

            To był kolejny dzień pełen wrażeń, który na długo zostanie w naszej pamięci! ✨

          • Matura 2026

          • Drodzy Maturzyści

            Życzymy Wam "połamania piór ", łatwych zadań, jak najmniej stresu i wysokich wyników!

            Za wszystkich trzymamy mocno w kciuki i życzymy powodzenia!

            Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 12 im. Olimpijczyków Polskich w Warszawie

          • Święto Konstytucji 3 Maja

          • Święto Konstytucji 3 Maja jest najstarszym polskim świętem narodowym.

            W naszej szkole odbył się konkurs wiedzy związanej z Konstytucją 3 Maja oraz radiowęzeł na długiej przerwie transmitował okolicznościową audycję o tematyce związanej z okolicznościami uchwalenia Konstytucji.

             

            235 lat temu, 3 maja 1791 r., Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie – po amerykańskiej – nowoczesna ustawa zasadnicza, która stała się dokumentem tworzącym tożsamość suwerennego narodu. Konstytucja przekształcała państwo w monarchię konstytucyjną oraz regulowała organizację władz państwowych, a także prawa i obowiązki obywateli. Po upadku Rzeczypospolitej Konstytucja 3 maja stała się symbolem wielkich dokonań i dowodem na to, że można było stworzyć silne, sprawne i nowoczesne państwo. Dzięki przyjęciu Konstytucji Polacy odzyskali poczucie własnej wartości i szacunek dla własnego politycznego dziedzictwa. W latach niewoli były to ważne czynniki wzmacniające wolę walki o odzyskanie państwowości. Święto Narodowe Trzeciego Maja pierwotnie zostało ustanowione w 1919 roku, a następnie przywrócone w 1990 r. Obok Święta Niepodległości jest jednym z najważniejszych świąt państwowych. Świętujmy Wspólnie Wszyscy! 🇵🇱🤍❤️

          • Majówka 2026

          • W ten majowy weekend życzymy Wszystkim wytchnienia, ciepłego słońca i mnóstwa uśmiechu oraz cudownych emocji. Niech wszystko, co robicie, przynosi Wam radość! Życzymy ciepłych chwil, rodzinnej atmosfery i odpoczynku, który naładuje Was pozytywną energią na długi czas.

            Dyrekcja Zespołu Szkół nr 12 im. Olimpijczyków Polskich w Warszawie

          • Uroczyste pożegnanie klas maturalnych

          • Oficjalnie pożegnaliśmy klasy maturalne Liceum oraz Technikum.

            Było troszkę wzruszeń, sporo śmiechu, mocno muzycznie – i jak to zwykle bywa – dużo wspomnień.

            Serdecznie gratulujemy Wam ukończenia szkoły i dziękujemy za wspólne lata!

            Przed Wami matura i nowe wyzwania – trzymamy mocno kciuki i wierzymy, że dacie radę.

            Powodzenia i do zobaczenia!!!

          • Zajęcia profilaktyczno–edukacyjne z Policją

          • 22 kwietnia 2026 r. w Naszej Szkole odbyło się spotkanie z Zespołem ds. Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Policji.

            W pierwszej części uczniowie klas 1–2 Liceum oraz 1–2 Technikum uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych poświęconych m.in. odpowiedzialności prawnej nieletnich. W trakcie spotkania wyjaśniono, że nieletni odpowiadają za zachowania sprzeczne z prawem, takie jak kradzieże, akty przemocy, cyberprzemoc czy niszczenie mienia. W zależności od wieku oraz charakteru czynu, sprawy mogą być rozpatrywane przez sąd rodzinny, który stosuje środki wychowawcze, poprawcze lub – w poważniejszych przypadkach – kieruje do ośrodków wychowawczych. Podkreślono również, że odpowiedzialność nie ogranicza się tylko do konsekwencji prawnych, ale obejmuje także skutki społeczne i osobiste, takie jak utrata zaufania, problemy w szkole czy trudności w dalszym życiu zawodowym. Zwrócono uwagę na znaczenie świadomego podejmowania decyzji, znajomości prawa oraz unikania sytuacji ryzykownych, które mogą prowadzić do konfliktu z prawem.

            Część druga, to było spotkanie zawodoznawcze dla uczniów klas 3 Liceum oraz 3–4 Technikum, podczas którego przybliżono specyfikę pracy w Policji oraz możliwości wyboru tej ścieżki kariery. Omówiono między innymi proces rekrutacji do Policji, w tym wymagania formalne, etapy postępowania kwalifikacyjnego oraz możliwości rozwoju zawodowego. Uczniowie dowiedzieli się, jakie kierunki kształcenia mogą pomóc w wyborze tej ścieżki kariery oraz jakie kompetencje warto rozwijać już na etapie szkoły średniej. Spotkanie było także okazją do zadawania pytań i rozwiania wątpliwości dotyczących realiów pracy w służbach mundurowych.