• Aktualności

      • REKRUTACJA 2020-2021

      • Dziękujemy wszystkim za udział w dniu otwartym. Zasypaliście nas pytaniami, na które staraliśmy się odpowiadać na bieżąco. Jednak pytania spływały także po zakończeniu spotkania. Wszystkie zebraliśmy i przygotowaliśmy dokument z najczęściej zadawanymi pytaniami. Umieściliśmy go w zakładce Rekrutacja 2020-2021, a niebawem umieścimy go również na Facebooku. 

        

      • KOMUNIKAT DLA MATURZYSTÓW

      • Szanowni Absolwenci! Prezentujemy najważniejsze informacje przypominające zasady udziału w egzaminie maturalnym z uwzględnieniem warunków spowodowanych pandemią:

       1. Zdający mają obowiązek stawić się w szkole do godz. 8:15 w każdym dniu egzaminu odbywającego się o godz. 9:00 oraz do godz. 13:30 w każdym dniu egzaminu odbywającego się o godz. 14:00.

       2. Wszyscy zdający zapoznają się z informacjami umieszczonymi w wejściu do szkoły, gdyż będą wchodzili dwoma różnymi wejściami na teren szkoły.

       3. Zdający mają obowiązek posiadania przy sobie: dowodu osobistego, przyborów do pisania oraz linijki, cyrkla, kalkulatora (dot. egzaminu z matematykI), nie mogą tych przyborów pożyczać sobie nawzajem.

       4. Zdający mogą wejść na teren szkoły tylko w maseczce lub przyłbicy. 

       5. Zdający mają obowiązek zdezynfekowania rąk przy wejściu do szkoły.

      • ORGANIZACJA KONSULTACJI NA TERENIE SZKOŁY

      • Od 2 czerwca br. umożliwiamy konsultacje dla wszystkich uczniów. Udział w konsultacjach jest dobrowolny. Z zajęć w formie konsultacji w szkole mogą korzystać uczniowie zdrowi, bez objawów choroby zakaźnej. Szczegółowe zasady organizacji konsultacji na terenie szkoły są dostępne w zakładce "NAUCZANIE ON-LINE" oraz przekazane zostały rodzicom i uczniom przez moduł WIADOMOŚCI w dzienniku Librus.

      • DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

      • W związku z przesunięciem terminu egzaminu maturalnego w kalendarzu roku szkolnego wprowadzona została zmiana  terminów dni wolnych od zajęć dydaktycznych. W miesiącu czerwcu następujące daty to dni wolne od zajęć dydaktycznych: 8, 9, 10 czerwca (matura), 12 czerwca (piątek po Bożym Ciele). 22, 23 czerwca (egzamin z kwalifikacji zawodowych).

      • INTERNETOWA SZKOŁA LOGISTYKI

      • Dzięki uprzejmości Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Logistyki i Magazynowania uczniowie naszej szkoły zostali członkami pierwszej w Polsce Internetowej Szkoły Logistyki. Otrzymali bezpłatny dostęp do e-lekcji, które będą mogli realizować razem ze swoimi nauczycielami. Platforma internetowa może również posłużyć uczniom jako narzędzie do utrwalenia wiedzy przed egzaminem zawodowym, sprawdzianem lub po prostu jako dodatkowa forma nauki. W dzisiejszym czasie stanowi to dla nas dodatkowe wsparcie merytoryczne.

      • ZMIANA DOTYCZĄCA DNI WOLNYCH OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

      • W związku z nowelizacją Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410, 492, 595 i 642 z późn.zm. ) ulega zmianie kalendarz roku szkolnego w części dotyczącej terminów egzaminu maturalnego.

       Zgodnie z Komunikatem dyrektora CKE z dnia 24 kwietnia 2020r egzamin maturalny  w terminie głównym będzie odbywał się w dniach 08 czerwca – 29 czerwca. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie CKE. Część ustna egzaminu maturalnego w terminie głównym nie będzie w tym roku  przeprowadzana.

       Dni wolne od zajęć dydaktycznych planowane na 04 maja  – 06 maja stają się dniami pracy dla uczniów wszystkich oddziałów liceum i technikum.

        

      • POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH

      • Minęło trochę czasu, z niektórymi z was widywaliśmy się jeszcze w Gimnazjum, część przyszła potem do Liceum albo Technikum. A jutro kończycie rok szkolny, szkoda, że w tak dziwnych okolicznościach, bez uroczystości, tradycyjnego pożegnania. Fajnie by się było spotkać, uścisnąć dłoń i życzyć wam wszystkiego co najlepsze. Niestety nie da rady. Za to wirtualnie, szczerze trzymamy kciuki, aby wasze ścieżki prowadziły dokładnie tam gdzie chcecie. Abyście mieli okazję zrealizować swoje pasje. Dziękujemy też za wkład jaki wnieśliście w budowanie wizerunku szkoły, za wszystkie medale, wygrane mecze, miłe rozmowy i ogólnie dobry czas. Szkoda, że się już żegnamy, dziękujemy, że byliście z nami - oby do zobaczenia.

      • ODBIÓR ŚWIADECTW PRZEZ ABSOLWENTÓW LICEUM I TECHNIKUM

      • Drodzy Absolwenci, w dniu jutrzejszym tj. 24 kwietnia od godz. 8:00 (i w każdy kolejny dzień w następnym tygodniu w godz. 8:00-16:00) będzie można odebrać w sekretariacie świadectwo ukończenia szkoły oraz pozostałe dokumenty.  Absolwenci proszeni są o przybycie do szkoły w maseczkach i rękawiczkach, ponadto proszeni są o zdezynfekowanie rąk w wejściu do szkoły, a także o zachowanie dystansu co najmniej dwóch metrów od siebie. Do sekretariatu będziecie wpuszczani pojedynczo. 

      • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

      • ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH WSZYSTKIM RODZICOM, UCZNIOM I SYMPATYKOM  SZKOŁY - W IMIENIU RADY PEDAGOGICZNEJ I SWOIM - ŻYCZY DYREKCJA ZS12

      • KOMUNIKAT MAZOWIECKIEJ POLICJI DO RODZICÓW I UCZNIÓW

      • Szanowni Rodzice i Opiekunowie!  
        
       W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje  o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.  
        
        
       Drodzy uczniowie!  W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali  w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.  
        

      • GOOGLE CLASS-ROOM

      • Informujemy, że wdrożyliśmy w naszej szkole pakiet usług G Suite dla Edukacji. Jest to zestaw narzędzi ułatwiających zdalną pracę zespołową w tym oczywiście pracę w szkole.

       Najważniejszym w tym momencie dla nas narzędziem jest Google Classroom. To w nim agregujemy uczniów tworząc strukturę klasowo - zajęciową. Tam udostępniamy materiały, tworzymy zadania oraz dokonujemy oceniania prac naszych uczniów. Każdy uczeń dysponuje też bezpiecznym adresem w szkolnej domenie zs12.edupage.org.

       Wszystkich rodziców prosimy o pomoc, nie o pracę z młodzieżą ale przypilnowanie aby każdy w odpowiednim czasie zalogował się do systemu. Uczniowie otrzymali już pełne informację w tym tutorial wyjaśniający jak działa cały system. Będziemy produkować kolejne materiały i udostępniać także Państwu, warto tą wiedzę upowszechniać. Być może stworzymy przy okazji nowy standard w edukacji :)

       Oczywiście w szkole dysponujemy także Pakietem Office dla Edukacji. Nie zamierzamy jednak zbytnio mnożyć dostepnych narzędzi, chaos w komunikacji z uczniem nie ułatwi pracy.

      • WARSZTATY Z "KADRAMI TURYSTYKI"

      • Uczniowie klas turystycznych mieli okazję spotkać się z przedstawicielami firmy Kadry Turystyki podczas warsztatów w dniu 10 marca. Wysłuchali prezentacji dotyczącej możliwości uzyskania dodatkowych kwalifikacji w zawodach: rezydenta, pilota wycieczek, stewardessy.

      • WSPÓŁPRACA Z PARK OF POLAND

      • Na zaproszenie Park of Poland Pani Dyrektor Barbara Mierzwa razem z nauczycielem przedmiotów zawodowych Damianem Wójcikiem spotkała się 9 marca z Panią Małgorzatą Karwacką, Dyrektorem Personalnym Global Parks Poland.

       Tematem spotkania było omówienie współpracy, praktyk, szkoleń i wreszcie możliwości pracy dla pełnoletnich uczniów i absolwentów szkoły. Dziękujemy za miłe i owocne spotkanie.

      • Obóz treningowy w Wiśle

      • Uczniowie klasy 2 asp wrócili z Wisły, gdzie przebywali od 2 do 6 marca. Głównym celem naszych sportowców była praca nad kondycją przed zbliżającą się rundą wiosenną. Trener Mariusz Grzesiak podsumował wyjazd następującymi słowami : "Udało się nam zrealizować wszystkie założenia treningowe.Oprócz aspektów sportowych mieliśmy do zrealizowania również inne cele. Wjechaliśmy na skocznię im. Adama Małysza w Malince, odbyliśmy cykl zajęć relaksacyjnych z Panią Psycholog Agnieszką Rubin, uczestniczyliśmy w kuligu, a ostatniego dnia udaliśmy się na zasłużoną regenerację do parku wodnego Tropikana. Wszyscy pomimo ogromnego zmęczenia wracamy do domów szczęśliwi i bogatsi o fantastyczne wspomnienia z niezwykle udanego wyjazdu".

      • SPOTKANIE ZE SŁYNNYMI TRENERAMI PIŁKI NOŻNEJ

      • W dniu 25 lutego odwiedzili nas : Edward Klejndinst, Mieczysław Broniszewski oraz Andrzej Strejlau. Uczniowie klas sportowych mieli okazję posłuchać i porozmawiać z zasłużonymi trenerami piłki nożnej. DZIĘKUJEMY !!!

      • MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ SIATKÓWKI

      • Gratulujemy wszystkim klasom, które podjęły wyzwanie, zabawa była przednia. Tym razem był to Turniej Siatkówki o puchar Dyrektora Szkoły, który odbył się w ostatni piątek przed feriami 7 lutego,  kolejny turniej kto wie, może dla równowagi rozegramy w szachy? Brawa dla zwycięzców, finałowy mecz między 3asp i 3al był wydarzeniem znakomitym.