• Aktualności

      • MIĘDZYNARODOWE PRAKTYKI OLIMPICZYKÓW CZ.6

      • 30.04.2023 / WŁOCHY [ERASMUS+ 2022]

       Kończymy weekend bogatą wycieczką do Werony, czyli miasta zakochanych, które każdy z nas kojarzy z historią Romeo i Julii, a także miejscowości Sirmione, leżącej nad Jeziorem Garda. Dzień obfitował w wiele ciekawych informacji, wizytę w kilku miejscach, które dotychczas nasi uczniowie kojarzyli ze szkolnych lektur czy podręczników – Dom i Balkon Julii, rzymski Amfiteatr na Piazza Bra czy Zamek Castelvecchio, a także w przepiękne widoki – związane zarówno z infrastrukturą miejską, jak i przyrodniczymi krajobrazami rozciągającymi się nad największym jeziorem we Włoszech!

       Jutro wracamy do pracy, ale to nie oznacza końca naszych kulturowych wojaży!

       Projekt pt. „Międzynarodowe praktyki Olimpijczyków” nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000069827, jest realizowany przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

      • MIĘDZYNARODOWE PRAKTYKI OLIMPIJCZYKÓW CZ.5

      • 29.04.2023 / WŁOCHY [ERASMUS+ 2022]

       Nadszedł wyczekiwany weekend! W związku z powyższym mamy dla Was relację z pierwszej całodniowej wycieczki do Wenecji, w której naszą grupę czekał prawdziwy pogodowy rollercoaster. Nie popsuło to jednak ich humorów, a kolorowe płaszcze nadały niezwykłych barw zdjęciom z pierwszej części dnia

       W ramach tej wizyty kulturowej w jednym z najważniejszych miast północnych Włoch – nie tylko przez swoją obecną atrakcyjność turystyczną, ale także historyczne znaczenie. Oprócz rejsów wodnymi taksówkami, nasi uczniowie spacerując wspólnie z przewodnikiem, a także w czasie wolnym w drugiej części dnia, mieli okazję zobaczyć: Plac, Bazylikę i Dzwonnicę Św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień, Canale Grande czy też jedną z najważniejszych weneckich przepraw Most Rialto

       Bogaty program, mnóstwo wrażeń, przepiękne widoki i 2 różne Wenecje – deszczowa i słoneczna, z zupełnie innymi kolorami, które towarzyszyły każdej z części dnia

       A jutro niedziela i… Werona!

       Projekt pt. „Międzynarodowe praktyki Olimpijczyków” nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000069827, jest realizowany przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

      • MIĘDZYNARODOWE PRAKTYKI OLIMPIJCZYKÓW CZ.4

      • 28.04.2023 / WŁOCHY [ERASMUS+ 2022]

       Nasi „turyści” mieli okazję poznać kolejną mini gałąź regionalnego rynku turystycznego, czyli bardzo popularną we Włoszech turystykę golfową. W oparciu o zebrane informacje, pracowali nad opracowywaniem kosztów usług turystycznych, a także planowaniem i kosztorysowaniem imprez turystycznych dla przedsięwzięć / eventów włączających usługi wchodzące w skład turystyki golfowej. Pozwoliło im to złapać nowe spojrzenie i przygotować materiały adresowane do klienta poszukującego wartości premium – zarówno w kontekście pobytu, wyżywienia, rozrywki, jak i innych usług dodatkowych.

       U „logistyków” natomiast dzień jak co dzień. Jeden z mniejszych zespołów roboczych uczestniczył m.in. w przyjmowaniu dostawy, rozładunku samochodu ciężarowego, wprowadzeniu towarów na stan magazynowy i bardzo się cieszymy, że cały ten proces udało się uwiecznić na zdjęciach.

       Projekt pt. „Międzynarodowe praktyki Olimpijczyków” nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000069827, jest realizowany przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

      • UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO KLAS MATURALNYCH 2022/2023

      • Dziś tj. 28 kwietnia pożegnaliśmy klasy maturalne. Podczas uroczystości nastąpiło przekazanie sztandaru młodszym kolegom, wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem, pamiątkowe statuetki za wybitne osiągnięcia sportowe, a także nagrody za działalność w samorządzie uczniowskim i wolontariacie. Dziękujemy Wam, za wspólnie spędzone lata, setki wspomnień, pozytywne emocje, doświadczenia. Wszystko to ma wartość ponadczasową. Nie ma co płakać, trzeba celebrować chwilę, patrzeć do przodu... ale, żebyśmy się dobrze zrozumieli koniecznie musicie nas tu na Siennickiej odwiedzać.

      • MIĘDZYNARODOWE PRAKTYKI OLIMPIJCZYKÓW CZ.3

      • 27.04.2023 / WŁOCHY [ERASMUS+ 2022]

       „Olimpijczycy na międzynarodowych praktykach” kontynuują pracę, stawiając czoła kolejnym wyzwaniom  Grupa „TOTów” poświęciła dzień na zbieraniu informacji na temat oferty hotelowej w okolicznych miejscowościach termalnych, tworząc własną bazę dla opracowania oferty usług turystycznych dla grupy docelowej klientów indywidualnych, w tym rodzin z dziećmi oraz klientów 60+. W dalszej części dnia opracowywali zebrane dane dobierając usługi turystyczne pod kątem potrzeb wybranej grupy odbiorców. Stopniowo uczniowie rozpoczynają także przygotowania dla projektowania programów wybranych wycieczek po regionie.

       Nowości nie brakuje także u logistyków, którzy poznają m.in. nowe maszyny wykorzystywane w prowadzeniu magazynów oraz przygotowywaniu i ekspedycji przesyłek, przechodząc kolejne etapy procesu ich przygotowywania do dystrybucji. Do tego standardowe organizowanie czynności związanych z procesami magazynowymi oraz monitorowanie stanów zapasów magazynowych.

       A oprócz tego, grupa miała dziś mały wstęp do włoskiego programu edukacyjno-kulturowego. Uczniowie pod nadzorem opiekunów odwiedzili Centro Storico studenckiej stolicy Włoch północnych, tzn. Padwy, gdzie wspólnie z przewodnikiem mieli okazję zwiedzić i poznać bliżej m.in. Bazylikę Św. Antoniego.

       A już jutro piątek, ostatni dzień pracy w tym tygodniu i będzie można ruszać z wycieczkowym weekendem! 

       Projekt pt. „Międzynarodowe praktyki Olimpijczyków” nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000069827, jest realizowany przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

      • OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO "LESELUST"

      • Miło nam poinformować, żepomimo wielkiej konkurencji uczeń klasy 2AL, Adam Jabłonowski, zajął 2 miejsce w finale i został laureatem prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu z języka niemieckiego- „Leselust- odkryć radość z czytania”. Konkurs ten polegał na wybraniu przez ucznia lektury w języku niemieckim, przeczytaniu jej i sporządzeniu recenzji według określonych kryteriów. Zwycięska recenzja dotyczyła ,,Małego księcia’’ A. de Saint-Exupéry’ego. W podziękowaniu za organizację i przygotowanie uczniów do konkursu p. profesor Karolina Witkowska-Mazur otrzymała specjalne wyróżnienie od Instytutu Goethego za motywowanie uczniów do udziału w konkursie, rozwijanie w nich pasji czytelniczej, wspieranie talentów oraz wysiłek włożony w przeprowadzenie konkursu. Gratulujemy sukcesu!

      • MIĘDZYNARODOWE PRAKTYKI OLIMPIJCZYKÓW CZ.2

      • 25-26.04.2023 / WŁOCHY [ERASMUS+ 2022]

       Praktyki naszych przyszłych techników organizacji turystyki oraz techników logistyk trwają w najlepsze! Nie brakuje powtórki z rzeczy przerabianych już w szkole, ale i elementów zupełnie nowych, których nasi uczniowie pewnie nie mieliby okazji poznać, gdyby nie wyjazd do Włoch z Erasmusem!

       Grupa organizacji turystyki działa pod skrzydłami „Turismo Padova Termee Euganee” nad opracowywaniem kolejnych punktów oferty turystycznej regionu Wenecji Euganejskiej, w tym regionu termalnego. W ramach swoich praktyki byli m.in. w produkującym szereg lokalnych i oryginalnych produktów opactwie Abbazia di Praglia, w Museum dei Colli Euganei czy też w kilku punktach miejscowości Abano Terme. W zakres obowiązków naszych praktykantów wchodzi zbieranie i przygotowywanie informacji turystycznej, opracowanie ofert cenowych dla usług turystycznych. W ich ramach mieli okazję zapoznać się z takimi nowymi pojęciami jak: turystyka literacko-kulturowa, turystyki eno-kulinarna czy turystyka dźwiękowo-zapachowa!

       Logistycy natomiast realizują zadania zawodowe we współpracy z 6 firmami: Bitubo Sospensioni, Lyra Bearing Srl, Ferramenta Fioraso, Mollaian Trade s.n.c., Bonaiti Spa, a także Lavanderia Rialto, gdzie odpowiadają za realizację procesów magazynowych, optymalizację gospodarki magazynowej, przyjmowanie i wysyłkę towarów, realizując także wybrane działania z zakresu kontroli jakości, monitoringu przesyłek czy też bieżącej inwentaryzacji i oceny posiadanych zapasów.

       Półmetek pierwszego tygodnia już za nami, a to jeszcze nie koniec, kolejne relacje nadchodzą!

       Projekt pt. „Międzynarodowe praktyki Olimpijczyków” nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000069827, jest realizowany przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

        

      • MIĘDZYNARODOWE PRAKTYKI OLIMPIJCZYKÓW CZ.1

      • 24.04.2023 / WŁOCHY [ERASMUS+ 2022]

       Ruszyliśmy z kolejną międzynarodową mobilnością zawodową, realizowaną w ramach projektu pt. „Międzynarodowe praktyki Olimpijczyków” nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000069827. W 2-tygodniowym wyjeździe udział bierze 30 uczniów, kształcących się w 2 zawodach: technik organizacji turystyki oraz technik logistyk.

       Nasza grupa jest już po pierwszym dniu praktyk, w ramach którego mieli okazję poznać swoich mentorów, stanowiska, wdrożyć się do pracy, a także zrealizować pierwsze zadania zawodowe. Nasi „turyści” zostali zapoznani z walorami turystycznymi regionu, a także pracowali nad ofertą turystyczną kierowaną do odbiorców krajowych i zagranicznych. „Logistycy” natomiast zapoznali się z terminologią z zakresu magazynowania, jak i usług transportowych, a także wykonywali prace zlecone przez pracodawców, do których zostali przyporządkowani – zarówno z zakresu prowadzenia gospodarki magazynowej, jak i układania harmonogramów dla realizacji usług transportowych.

       Więcej informacji już wkrótce!

      • MISTRZOSTWA WARSZAWY W PIŁCE SIATKOWEJ W RAMACH WOM

      • Pięć dni zmagań, osiem meczów, wiele sportowych emocji i ostatecznie VI miejsce siatkarskiej drużyny dziewcząt w finałowych zawodach LVI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Gratulujemy wspaniałej postawy i wyniku. Brawo WY !!!

      • OGÓLNOPOLSKA NAUKOWA KONFERENCJA STUDENTÓW LOGISTYKI AKADEMII SZTUKI WOJENNEJ

      • W dniu 13 kwietnia reprezentacja klasy 4 BL (Technik Logistyk) wzięła udział w XII edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Studentów Logistyki Akademii Sztuki Wojennej Warszawa Rembertów. Wzięliśmy udział w programie trzech paneli naukowych a Szymon Wodzyński, w ramach panelu: „Bezpieczeństwo Procesów Transportowych z punktu widzenia młodych logistyków” przedstawił referat ”Użycie dronów w logistyce” - decyzją jury otrzymał I miejsce oraz nagrodę. Gratulujemy !!!

      • EGZAMINY ZAWODOWE - ZDANE !!!

      • Uczniowie klas maturalnych technikum logistyki i organizacji turystyki właśnie zdobyli certyfikaty potwierdzające kwalifikacje zawodowe! Logistycy egzamin pisemny zaliczyli na 100%, a praktyczny na poziomie 93%. Tymczasem turyści zdobyli 100% punktów na części pisemnej i 83% na części praktycznej. Brawo !!! Gratulacje dla uczniów i nauczycieli przygotowujących ich do egzaminu zawodowego. 

      • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

      • Wszystkim odwiedzającym naszą stronę życzymy wspaniałych, rodzinnych świąt Wielkiej Nocy spędzonych w zdrowiu i spokoju w gronie najbliższych.

      • WIZYTA W PARLAMENCIE RP

      • Uczniowie z klas 4AL i 4 BL, na zaproszenie Pana Senatora Marka Borowskiego, odwiedzili 5 kwietnia Sejm i Senat RP. Zwiedzali obie izby pod opieką pracownicy Kancelarii Senatu. Przewodnikiem był również osobiście Pan Senator Marek Borowski. Serdecznie dziękujemy Panu Senatorowi za zaproszenie, opiekę i bardzo ciekawe opowieści o pracy polskiego parlamentu.

      • WYCIECZKA DO BUDAPESZTU

      • W dniach 27-29 marca klasa 4 turystyczna odwiedziła Budapeszt. Wycieczka została podsumowana jako udana :)  Załączamy krótką relację zdjęciową. 

      • WIZYTA STUDENTÓW AKADEMII SZTUKI WOJENNEJ

      • 29 marca odwiedzili nas Studenci Koła Naukowego Logistyki Akademii Sztuki Wojennej. Na spotkaniu uczniowie klas 4al oraz 4BL mieli okazję poznać ofertę dydaktyczną i strukturę uczelni oraz samego Koła Logistyki. W trakcie spotkania odbył się także konkurs z drobnymi nagrodami. Zostaliśmy również zaproszeni na dni otwarte uczelni (1.04) oraz konferencję Koła Naukowego Studentów Logistyki (13.04), za co serdecznie dziękujemy.

      • RELACJA ZDJĘCIOWA Z DNIA OTWARTEGO

      • Jak co roku, tak i w tym : 23 marca odbył się Dzień Otwarty. Było nam bardzo miło pokazać Wam szkołę i opowiedzieć o tym jak wygląda nasza szkolna codzienność. Dziękujemy :) 

      • WARSZAWSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY - MISTRZOSTWA DZIELNICY W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

      • W ubiegłym tygodniu odbyły się zawody w piłce siatkowej dziewcząt w ramach WOM. Nasza drużyna siatkarek podczas dwudniowych rozgrywek, zwyciężyła łącznie w 6 meczach. Podczas zmagań dziewczyny zaprezentowały siłę oraz determinację, co zaowocowało tym co najlepsze, mają złoty medal i  pierwsze miejsce na poziomie Pragi Południe w piłce siatkowej.

       Jesteśmy z Was dumni !!!.

       Złoty skład:

       Julia Połonecka , Kinga Przygodzinska , Karolina Grabowska , Maria Bojarczuk , Klaudia Guzowska, Julia Wiewióra, Natalia Talacha, Klaudia Zaraś, Sara Bela, Karolina Kurkowska, Agata Klepacka

      • DZIELNICOWY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

      • 17 marca odbył się w naszej szkole Dzielnicowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej LinguaArt 2023. Celem konkursu jest promowanie nauki języków obcych oraz prezentacja utalentowanych muzycznie uczniów. W konkursie uczestniczyli reprezentanci  z 4 szkół ponadpodstawowych i 1 szkoły podstawowej z dzielnicy Praga- Południe, którzy śpiewali wybrane przez siebie utwory w języku angielski, hiszpańskim oraz francuskim. Naszą szkołę reprezentowali Laura Wysocka 1C, Izabela Czyżewska 1AE, Małgorzata Sularczyk 3AL oraz Kacper Polkowski z 4B. W tegorocznej edycji konkursu zwracał uwagę wysoki poziom artystyczny młodych wykonawców, zróżnicowany repertuar oraz ciekawe aranżacje piosenek. Jury w składzie: pani dyrektor Barbara Mierzwa, pani Marta Gryczka i pani Anna Lesisz wyróżniło następujące osoby:

       I miejsce i tytuł laureata LinguaArt 2023 - Adrian Załęgowski z IV Liceum im. Adama Mickiewicza

       II miejsce - Ewa Motoszko z XIX Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Warszawy

       III miejsce - Paulina Kubicka z  XLVII Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego

       Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

       Organizatorzy dziękują wszystkim młodym artystom za przygotowanie i prezentacje utworów oraz prawdziwie konkursową atmosferę, opiekunom za pomoc i wspieranie uczniów. Do zobaczenia za rok!