• Aktualności

      • PONADNARODOWA MOBILNOŚĆ UCZNIÓW - POBYT WE WŁOSZECH W RAMACH PROGRAMU KULTUROWEGO

      • W ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” realizowanego w programie PO WER 2014-2020 współfinansowanego ze środków unijnych 20 uczniów naszego Zespołu przebywa na dwutygodniowym pobycie we Włoszech. Uczniowie zakwaterowani są w Abamo Terme słynącego ze źródeł siarczanowych. 

       Pierwszego dnia uczestnicy wyprawy zostali przywitani w Liceo Scientifico Enrico Fermi (Liceum im. Enrico Fermiego). Pierwsze zajęcia przeznaczono na integrację. Pracując w zespołach Polacy z Włochami rozmawiali o podobieństwach i różnicach, zarówno w językach jak i gestach czy zachowaniach. Głównym językiem komunikacji był język angielski. Integracja nastąpiła wyjątkowo szybko, co doskonale widać na zdjęciach. W kolejnym punkcie programu  - zwiedzanie Padwy.

      • 44 EDYCJA MARATONU WARSZAWSKIEGO

      • 44 edycja Maratonu Warszawskiego zakończona ! Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły brali czynny udział jako wolontariusze w organizacji Maratonu Warszawskiego

       W tym roku w 44 edycji uczestniczyli uczniowie klas: 1A, 1B, 1AL, 1AE oraz 4AL i 4al.

       Serdecznie dziękujemy Wam za tę aktywną niedzielę!

      • WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA LOGISTYKÓW

      • 27 września (wtorek) logistycy z klasy 4al wzięli udział w lekcji zawodoznawczej. Naszym gospodarzem była Fundacja Ochrony Klimatu PROZON ulokowana w parku logistycznym City Point Warsaw. Poznaliśmy zakres działalności Fundacji, wyzwania związane z ochroną klimatu, infrastrukturę logistyczną i transportową w Centrum Regeneracji gazów oraz poznaliśmy zakres usług Laboratorium. A po sąsiedzku jeszcze mieliśmy Odział DPD Warszawa.

      • PRZYGOTOWANIA DO WYJAZDU W RAMACH WYMIANY KULTUROWEJ DO WŁOCH

      • W dniu 5 września wybrani uczniowie odebrali i podpisali umowy w ramach projektu PO WER (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój)

       Już na początku października będą mieli okazję wyruszyć do Włoch z czego relacji nie omieszkamy również zaprezentować.

      • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

      •  

       Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, 

       Zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w czwartek 1 września do Hali Sportowej wg następującego harmonogramu:

       godz. 9:00 klasy II - IV Liceum i Technikum 

       godz. 10:00 klasy I Liceum i Technikum

       Po uroczystości uczniowie klas pierwszych będą pisać test diagnozujący poziom znajomości języka angielskiego. Prosimy o przyniesienie ze sobą długopisu. 

      • REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

      • W zakładce "Rekrutacja 2022/2023" dodana została podstrona - "Rekrutacja uzupełniająca" gdzie można pobrać druk podania o przyjęcie w rekrutacji uzupełniającej na wolne miejsca w szkole.

      • OFERTA PRACY WAKACYJNEJ

      • Prosto po zakończeniu roku szkolnego i rozdaniu świadectw część uczniów pojechała z naszym Doradcą Zawodowym na Dzień Otwarty do Partnera Szkoły (firma RIM - grupa InterCars). Zapoznaliśmy się z ofertą pracy wakacyjnej. Dokumenty aplikacyjne (CV) przekazane, wstępny i elastyczny grafik dostępności do pracy/stażu wakacyjnego w trakcie tworzenia. Start od lipca. Trzymamy kciuki !!!

      • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021-2022

      • 24 CZERWCA O GODZ. 9:00 W HALI SPORTOWEJ ODBĘDZIE SIĘ UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO DLA WSZYSTKICH KLAS LICEUM I TECHNIKUM.

       PO UROCZYSTOŚCI UCZNIOWIE UDADZĄ SIĘ DO SWOICH SAL Z WYCHOWAWCAMI.

      • MEDALISTKA PUCHARU POLSKI W TAŃCU

      • Wychodzi na to, że nasza szkoła tańcem stoi. Tym razem gratulacje przesyłamy Martynie Murawskiej z klasy 1AT. Martyna w XXVIII Pucharze Polski wywalczyła:

       Contemporary&Modern solo - III miejsce

       Jazz&Classical Ballet solo -  VI miejsce

       Jazz& Classical Ballet Duo - III miejsce

       Super wiadomość na koniec roku szkolnego !!!  GRATULACJE !!!

      • PROJEKT UNIJNY "PONADNARODOWA MOBILNOŚĆ UCZNIÓW"

      • Informujemy o rozpoczęciu rekrutacji uczestników do działań w ramach mobilności ponadnarodowej (wyjazdu zagranicznego) w przedsięwzięciu: „Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów poprzez realizację europejskich działań mobilnościowych”, realizowanym w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

       W dniach 15.06.2022 – 01.07.2022 trwać będzie procesu rekrutacji uczestników do udziału w projekcie „Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów poprzez realizację europejskich działań mobilnościowych”, nr 2021-1-PMU-4368, realizowanym w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego. W jego ramach 20 uczniów pod opieką nauczycieli zrealizuje program zagranicznych mobilności uczniów obejmujący wdrożenie programu edukacyjno-kulturowego. Wspólne zajęcia ze szkołą partnerską – Liceo Fermi, będą realizowane poprzez warsztaty, angażujące dyskusje, burze mózgów, wspólne gry i zabawy oraz symulacje, co przyczyni się do stymulowania zaangażowania uczestników, otwierania się i doskonalenia nabytych umiejętności i kompetencji kluczowych, w tym kulturowych, językowych, osobistych, a także obywatelskich i społecznych. Wyjazd będzie również uwzględniał realizację programu kulturowego, który w dużej mierze będzie opierał się o najważniejsze atrakcje turystyczne, historyczne i kulturowe w regionie, w którym odbywać się będzie mobilność – w tym w Padwie, Weronie i Wenecji. Udział w projekcie i jego forma realizacji ma przyczynić się do poszerzenia horyzontów wśród uczniów, zmotywować ich do nauki i pracy, do korzystania z dostępnych możliwości kształcenia, co w ostateczności będzie miało pozytywny wpływ na ich życie prywatne, dalszą edukację oraz sytuację uczniów na rynku pracy.

      • SPOTKANIE Z PARTNEREM SZKOŁY - PRACODAWCĄ

      • W dniu 8 czerwca uczniowie klas logistycznych spotkali się z partnerem naszej szkoły, firmą RIM (Grupa Inter Cars SA).

       Na spotkaniu Dyrektor ds. Rozwoju, Koordynator ds. HR oraz Koordynator ds. Employer Branding przekazali uczniom pakiet interesujących informacji, omówili m.in genezę powstania firmy, zakres i skalę działalności, strukturę organizacyjną, wartości i zasady pracy. Nie zabrakło też informacji o możliwościach zatrudnienia, w tym pracy wakacyjnej. Liczymy na dalszą owocną współpracę i już na wrzesień planujemy wizytę w magazynie grupy InterCars. Dla naszych uczniów firma RIM zorganizuje też dzień otwarty w centrali firmy. Dziękujemy.

      • SUKCESY KAROLINY W TURNIEJACH TAŃCA

      • Karolina Chylińska a kl. 3AT nieprzerwanie odnosi ogromne sukcesy. Tym razem przekazujemy wiadomości o Jej sukcesach z całego roku. Zobaczcie ile zawodów, ile pucharów i wreszcie ile pracy. Gratulujemy Karolina !!

       Turniej tańca sportowego pod honorowym patronatem Burmistrz miasta Ząbki 2021

       II miejsce - disco dance solo

       IV miejsce - jazz improwizacja PAI

       Skierniewice dance FESTIVAL 2021

       I miejsce - hip hop solo

       II miejsce - disco dance solo

       III miejsce - jazz solo

       III Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego 2021

       II miejsce - disco dance solo

       I miejsce - disco dance duet

       III miejsce - jazz solo

       Mistrzostwa ekstraklasy w tańcu sportowym

       (Eliminacje do mistrzostw Europy i świata WDU) 2021

       Ii miejsce - jazz lirical solo

       II miejsce - jazz improwizacja

       II miejsce - Broadway jazz solo

       II miejsce - disco dance solo

       II miejsce - isco dance duet

       IV miejsce - hip hop solo

       Zawody Move with love Piaseczno 2021

       IV miejsce - disco dance

       Liga tańca sportowego ZNTS 2022

       I miejsce - jazz improwizacja

       I miejsce - jazz Broadway

       II miejsce - disco dance

       Liga tańca sportowego ZNTS 2022

       II miejsce - jazz lirycal

       II miejsce - jazz Broadway

       II miejsce - disco dance

      • KONKURS "LESELUST"

      • Miło nam poinformować, że nasi uczniowie brali udział w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego "Leselust" organizowanym przez Instytut Goethego w Krakowie. Konkurs przebiega dwuetapowo (etap szkolny i finał) i ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży w języku niemieckim. Uczniowie czytają dowolną, wybraną przez siebie  lekturę i dokonują jej recenzji. W etapie szkolnym konkursu najlepszą pracę napisała Zuzanna Skuza z kl. 1AL, która zmierzyła się z ,,Małym Księciem’’ Antoine de Saint-Exupéry’ego i  zajęła 1 miejsce. Kolejne miejsca przypadły: 2 miejsce - Daryna Kharkova i 3 miejsce – Kamil Jura z klasy 1AL. Uczniowie otrzymali dyplomy Instytutu Goethego w Krakowie. Zgodnie z regulaminem najlepsza praca w szkole - recenzja Zuzi  brała udział w etapie finałowym w Krakowie. Niestety nie udało się w tym roku znaleźć w gronie laureatów, ale jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza i umiejętności językowe będą procentowały w przyszłości. Za rok spróbujemy ponownie!

      • TERENOWA LEKCJA GEOGRAFII

      • Tym razem lekcja geografii w terenie nie tylko dla uczniów technikum z rozszerzeniem geografii, ale również dla klasy sportowej liceum.