• SAMORZĄD UCZNIOWSKI WYBRANY

• Mamy Zarząd Samorządu Uczniowskiego. 2 października odbyły się wybory, w których wyłoniony został Zarząd w osobach: Michał Wawrzyńczak, Małgosia Salamończyk i Monika Zielińska. Serdecznie gratulujemy.

• 41 PZU MARATON WARSZAWSKI

• Dziękujemy naszym wolontariuszom za czynny udział i wkład pracy w organizację 41 PZU Maratonu Warszawskiego, który miał miejsce w niedzielę 29 września br.

• ODSŁONIĘCIE PAMIĄTKOWEJ TABLICY

• Na zaproszenie Pana Burmistrza Tomasza Kucharskiego, dr Jarosława Szarka - Prezesa IPN, Krystyny Szypowskiej reprezentującej Związek Powstańców Warszawskich oraz środowiska żołnierzy zgrupowania AK "Leśnik" wzięliśmy udział w odsłonięciu tablicy pamiątkowej poświęconej Konspiracyjnej Wytwórni Materiałów Wybuchowych Służby Uzbrojenia "Leśnictwo" KG Armii Krajowej w dniu 25 września br.

• MIĘDZYNARODOWY MECZ O PUCHAR SYRENKI

• W dniu 10 września uczniowie klas sportowych dopingowali drużyny piłkarskie w meczu o 7 miejsce w międzynarodowym turnieju drużyn U17 o "Puchar Syrenki" pomiędzy drużynami Norwegii oraz Finlandii. Norwegia wygrała 4:1, a mecz odbył się na stadionie KS "Drukarz".

• ZEBRANIA Z RODZICAMI

• Zapraszamy rodziców klas pierwszych liceum i technikum na pierwsze zebranie w nowym roku szkolnym, które odbędzie się już 3 września. Spotkanie z dyrektorem szkoły rozpocznie się o godz. 17:00 w hali sportowej, po czym rodzice przejdą z wychowawcami do klas.

Rodziców uczniów klas 2,3 liceum oraz 2,3,4 technikum zapraszamy na zebrania w dniu 10 września również na godz. 17:00 do hali sportowej.

• ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

• Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego rozpocznie się 2 września w hali sportowej dla klas:

• drugich i trzecich liceum oraz drugich, trzecich i czwartych technikum  - o godz. 9:00
              • pierwszych liceum i technikum - o godz. 10:30

Wszyscy uczniowie zbierają się na kwadrans przed planowaną godziną rozpoczęcia w swoich klasach z wychowawcami, skąd przejdą do hali sportowej.

Informacja o tym, w których salach mają się zebrać uczniowie poszczególnych klas będzie wywieszona na tablicy ogłoszeń w wejściu do szkoły.

Wszystkich uczniów obowiązuje w tym dniu strój galowy.

• REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

• Od 25 lipca można składać w szkole wnioski o przyjęcie na wolne miejsca w rekrutacji uzupełniającej.

Do wniosku należy dołączyć kserokopie świadectwa ukończenia szkoły i zaświadczenia OKE o wyniku egzaminu (gimnazjalnego lub ósmoklasisty).

Poniżej druk wniosku do pobrania:

• REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO LICEUM

• ZAPRASZAMY NA TESTY SPRAWNOŚCIOWE W REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ

29 lipca o godz. 10:00  Hala Sportowa szkoły : próby sprawnościowe do piłki siatkowej, lekkoatleki i unihokeja.

30 lipca o godz. 10:00 Boisko "Orlik" przy KS Drukarz : próba sprawnościowa do piłki nożnej.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc !!!

• Biuro Parlamentu Europejskiego

• W dniu 23 maja w Biurze Parlamentu Europejskiego odbyło się spotkanie podsumowujące projekt “Masz głos, decyduj. Nie rezygnuj!”. Na uroczystości obecni byli moderator Halina Wysokińska z Biura Parlamentu Europejskiego, p.Jacek Safuta - Dyrektor Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce, p.Mirosław Sielatycki - Dyrektor Biura Edukacji oraz doradcy metodyczni. Podczas spotkania szkoły przedstawiły rezultaty pracy nad projektem wyborczym który miał na celu zwiększyć świadomość wyborczą i zachęcić do udziału w wyborach. Naszą szkołę reprezentowała p. Barbara Banasiak, która w krótkich słowach omówiła profil szkoły a Kacper Pyżalski przedstawił działania które były podejmowane w szkole na rzecz podniesienia świadomości wyborczej.

• Dzielnicowy Konkurs Fotograficzny

• "Wtopieni w książkę". Uroczyście zakończyliśmy pierwszą edycję konkursu opartego na tzw. "sleveface". Wręczenie nagród laureatom Dzielnicowego Konkursu Fotograficznego miało miejsce 23 maja w naszej szkole. Serdeczne gratulacje dla wszystkich laureatów. Prace, które mieliśmy przyjemność oglądać trzymały wysoki poziom i zaskakiwały kreatywnością. Brawo !!!

• Zawodawcy

• 13 maja uczestniczyliśmy aktywnie w Forum na temat roli kształcenia zawodowego oraz wyzwań gospodarki opartej na wiedzy i umiejętnościach. Organizatorem było stowarzyszenie Pracodawcy RP, a wśród gości znalazły się firmy zainteresowane współpracą ze szkołą w działaniach na rzecz pozyskania wykwalifikowanych pracowników m.in. ENEA S.A. oraz nasz partner LS Airtport Service S.A.

• Projekt edukacyjny "Łączka"

• 8 kwietnia uczniowie klas I LO i T razem z p. Banasiak wzięli udział w uroczystym finale II edycji projektu edukacyjnego „Łączka i inne miejsca poszukiwań”. Spośród ponad pięćdziesięciu zespołów z całej Polski do finału zakwalifikowało się trzynaście, w tym my. Na spotkaniu obecny był minister Wojciech Kolarski - podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz wiceprezes IPN prof. Krzysztof Szwagrzyk. Zaprezentowano trzynaście najlepszych filmów projektowych. Po gali oraz po poczęstunku mieliśmy okazję zwiedzić Belweder.

Projekt edukacyjny "Łączka".

• PZU Półmaraton

• 31 marca odbyła się 14 edycja PZU Półmaratonu, podczas którego nasi uczniowie - tradycyjnie już - pełnili zadania wolontariuszy. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy postawy!!!

PZU Półmaraton .

• Dzień Otwarty w ZS12

• Dzień otwarty - 21 marca - już za nami. Była prezentacja multimedialna, rozmowy z przedstawicielami pracodawców i przedstawicielami klubów sportowych, zwiedzanie pracowni i sal lekcyjnych. Dziękujemy wszystkim gościom, partnerom szkoły oraz uczniom bez których zaangażowania ten dzień nie byłby aż tak udany.

Drodzy kandydaci w razie pytań związanych ze szkołą, piszcie, postaramy się pomóc.

Dzień Otwarty w ZS12.